Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Toshiba’nın Yeni Isıtıcısı Havadaki Enerjiyi Kullanıyor

Alarko Carrier’in Türkiye distribütörü olduğu Toshiba, “Estia” markasıyla Türkiye ısıtma pazarına da giriş yaptı. Havadaki enerjiyi kullanarak ısıtan yeni cihaz sayesinde enerji tasarrufunun yüzde 50’leri bulabileceği ifade edildi. Yeni ürünü tanıtan Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, ısıtma pazarında liderliği hedeflediklerini söyledi.

Toshiba, Türkiye distribütörü olan Alarko Carrier ile birlikte ısıtma pazarına iddialı girdi. Enerji tasarrufu sağlayacak yeni ürün Estia, dün İstanbul’da düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. Isıtmak için ana enerji kaynağı olarak sadece havayı kullanan Toshiba Estia’nın, atmosferdeki CO2 (karbondioksit) emisyonunun düşürülmesine de destek olduğu belirtildi. Estia’nın diğer ısıtma sistemlerine göre daha az enerji harcadığını ve bazı illerde yüzde 50’ye varan oranlarda tasarruf sağlayabildiğini belirten Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin şöyle konuştu:

Yüzde 50 Tasarruf Sağlayabilir

“Toshiba ile 2005 yılından bu yana sürdürdüğümüz işbirliğini ısıtma pazarına da taşıdık. Yaptığımız araştırmalarda gördük ki Estia diğer ısıtma sistemlerine göre İstanbul’da yüzde 30, İzmir’de yüzde 34, Adana’da yüzde 45, Antalya’da ise yüzde 50 oranlarında tasarruf sağlıyor” dedi. İç piyasadaki satış fiyatı 8 bin euro olarak belirlenen Estia’nın bu yıl 900 ile bin adetlik satış rakamına ulaşması bekleniyor. Türkiye ısıtma-soğutma sektörünün başarılı bir büyüme gösterdiğini ve büyümesini gelecekte de sürdüreceğini belirten Toshiba Global Satış Grup Müdürü Hideyuki Kumazawa ise “Alarko Carrier ile işbirliğimizin başladığı 2005 yılından bu yana yıllık satışlarımızı % 100’ün üzerinde bir oranda artırdık. Ürünlerimizde kullandığımız teknoloji ve Alarko Carrier’ın tecrübesi ile satış ağı birleştiğinde, ısı pompası pazarında hedefimiz liderlik” dedi.

Toplantıda yaptığı sunumda Toshiba Estia ile ilgili bilgi veren Alarko Carrier Ürün Yöneticisi Koray Fedar, Avrupa’da evlerde en fazla enerjinin, ısınma ve sıcak su üretimi için kullanıldığını, Türkiye’de de bunun farklılık göstermediğini belirtti. Koray Fedar, “Avrupa’nın pek çok ülkesinde ısı pompası sistemlerinin kullanılması teşvik ediliyor. Örneğin İtalya’da ilk yatırım maliyetinin % 55’i oranında kullanıcılara vergi indirimi uygulanıyor” diye konuştu.

Tümünü Temizle
Karşılaştır