Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Toshiba Estia Hava İle Isıtacak

TOSHIBA Estia’nın “havayı ana enerji kaynağı olarak kullanarak” diğer ısıtma sistemlerine göre bazı illerde yüzde 50’ye varan oranlarda tasarruf sağlayabildiği bildirildi. Alarko Carrier’ın Türkiye distribütörü olduğu Toshiba’nın, ısıtma sektöründe yeni bir dönemi başlattığı belirtilen “Estia” ürünü basın toplantısıyla tanıtıldı. Basın toplantısında konuşan Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, “Toshiba Estia, bacagazı emisyonu olmaması ve çevre dostu soğutucu gaz R410A ile çalışması sayesinde çevreyi koruyor.

Büyük Tasarruf Sağlıyor

Ayrıca yaptığımız araştırmalarda gördük ki Estia kullanılması halinde diğer ısıtma sistemlerine göre İstanbul’daki kullanıcı yüzde 30, İzmir’deki kullanıcı yüzde 34, Adana’daki kullanıcı yüzde 45, Antalya’daki kullanıcı ise yüzde 50’ye varan oranlarda tasarruf ediyor” diye konuştu.

Alarko Carrier Ürün Yöneticisi Koray Fedar da yaptığı sunumda, Toshiba Estia’nın, ısıtma, sıcak su temini ve soğutma da yapabilen komple bir sistem olduğunu bildirdi. Sistemin en büyük avantajının yüksek verim oranları sayesinde elde edilen düşük işletme maliyeti sağlaması olduğunu vurgulayan Fedar, “Toshiba Estia, 12 KW’lık ısınma için havadan 10 KW’Iık ana enerji kaynağı aldığında bunu 2 KW’lık elektrik enerjisi ile besliyor. Böylece 12 KW’lık elektrik enerjisi harcamak yerine 2 KW kullanarak çok büyük bir tasarruf sağlıyor” dedi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır