Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Isıtmada Alarko Carrier - Wolf İşbirliği Güçleniyor

Alarko Carrier Wolf işbirliği ile ilgili açıklama yapan Alarko Carrier Ürün Yöneticisi Erkan Mutlu, özellikle 2 Mayıs 2012 tarihinden sonra zorunlu hale gelen ‘Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’ doğrultusunda Wolf yoğuşmalı kazanların satışının artarak devam ettiğini belirtti. Mutlu konuyla ilgili şunları söyledi: “Kanunun, 2.000 m² ve üzerindeki ısıtma alanına sahip binalarda merkezi sistemi zorunlu kılmasıyla satış grafiğimiz yükselerek ilerliyor. 2010 yılının Nisan ayından itibaren Alman Wolf şirketinin 75300 kW kapasite aralığındaki yoğuşmalı kazanlarının ve güneş kolektörlerinin satışını gerçekleştirmeye başladık. 2011 yılı sonunda yoğuşmalı kazanlarda önemli bir pazar payına ulaştık, 2012 yılında da Wolf’ün diğer ısıtma ürünlerini de pazara sunarak pazar payımızı artıracağız.”

Wolf MGK serisi, binaların 1.500 kW gibi yüksek ısıtma ihtiyaçlarını, montaj maliyeti ve kazan dairesi alanında tasarruf sağlayarak karşılıyor. Binalar, 100 kW kapasiteli duvar tipi kazanlardan 15 adedini kaskad olarak montaj yapmak yerine Wolf MGK serisinden 5 adet monte ederek 1.500 kW gibi toplam merkezi sistem kapasitesine ulaşabiliyor. Tam yoğuşmalı kazan pazarında bir ilki temsil eden Wolf MGK’nın bu özelliği binalara, montaj, işçilik ve bakım maliyetlerinin yanı sıra kazan dairesi alanında önemli ölçüde tasarruf sağlıyor. Özellikle 60 cm derinliğe sahip duvara sıfır olarak yere konulan ve tüm baca, gaz ve tesisat bağlantıları üstten yapılan Wolf MGK ile kaskad baca bağlantı sayısı düştüğü için baca masrafı da azalıyor. Üstelik 200 kW kapasite üzerinde kullanımı zorunlu olan yoğuşma suyu nötralizatörü opsiyonel olarak MGK serisinin içine monte edilerek kazan dairesinde yer problemini ortadan kaldırıyor.

75100 kW kapasiteli CGB serisi duvar tipi tam yoğuşmalı kazan ise kaskad bağlantılı 4 adet kazan ile 395 kW kapasiteye ulaşabiliyor. İki adet kaskad sisteminin tek hidrolik devrede birleştirilmesiyle de 790 kW’a ulaşan sistem çözümü sunuyor. Wolf güneş kolektörleri yüzde 8082 aralığındaki çok yüksek optik verimlilik oranı ile pazardaki en yüksek verimli kolektörler arasında yerini alırken, yekpare alüminyum kasası benzersiz sağlam ve estetik bir çözüm sunuyor, 60 mm taş yünü ısı yalıtımı ile de en kalın kolektör içi ısı yalıtımına sahip bulunuyor. Solar Keymark belgeli Wolf güneş kolektörlerine 5 yıl garanti veriliyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır