Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Sistine Şapeli’ndeki Michelangelo Fresklerinin Havalandırılması

Vatikan’da yılda 5 milyon kişinin ziyaret ettiği Sistine Şapeli’nde yer alan, Michelangelo’nun freskleri, ortama yayılan vücut ısısı, nem, nefes, mum isi gibi sebeplerle önemli bir tehlike altında bulunuyor. Günümüzün teknolojisini insanların hizmetine sunan Carrier, kimse tarafından görülemeyecek ve duyulamayacak şekilde monte ettiği gizli havalandırma sistemiyle şapeldeki tahribatı minimuma indirerek freskleri koruyor.

Ziyaretçilerin rahat gezmesine de olanak sağlayan havalandırma sistemini 1990 yılında kuran Carrier, bu kez yenilenmesi için Vatikan’la işbirliği yapıyor.

Carrier, Vatikan Müzeleri’nin Roma’da düzenlediği “20 Yıl Sonra Sistine Şapeli: Yeni Bir Soluk, Yeni Bir Işık” etkinliğinde, yeni havalandırma sisteminin tasarımını, kültürel mirası koruma alanında uzman kitlelere tanıttı. Yeni sistemde, her biri 580 k\V kapasiteli ve Greenspeed® teknolojisine sahip 2 adet Carrier AquaForce® 30 XWV su soğutmalı klima kullanılıyor. Son teknoloji video uygulamalarıyla desteklenen akıllı kontrol sistemleri, ziyaretçilerin yoğunluğunu önceden tahmin ederek performansını otomatik okrak ayarlıyor, Sistine Şapeli’ndeki tabloları korumak için, en ideal iklim koşullarını oluşturuyor.

Carrier’ın havalandırma sistemi; ısıl gerilimi azaltan, fresklere toz yapışmasını engelleyen duvar ile tavan arasındaki sıcaklık farkını minimize eden ürünlerden oluşuyor. Carrier’ın paket tipi ısıtma ve soğutma ürünleri; bilgisayar kontrollü elektronik sensörler ve kontrol sistemleriyle birleştiriliyor.

Şapelde; santrale giren havadaki toz ve partikülleri tutan ön filtreleme ve gaz kirleticilerin arındırılmasını sağlayan kimyasal filtrelemenin yanı sıra, bakteri, polen gibi 0,1 mikrondan daha küçük partikülleri temizleyen bir filtreleme sistemi de yer alıyor. Yeni sistemin sorunsuz çalışması için Vatikan ve Carrier arasında 5 yıllık bakım sözleşmesi imzalandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Vatikan Müzeleri Müdürü Antonio Paolucci, “Amacımız restore etmek değil, korumak. Bu yüzden Carrier’ı seçtik. Çünkü Sistine Şapeli gibi bir başyapıtın, kıyaslanabilir bir teknoloji başyapıtına ihtiyacı var”dedi.

Carrier AdvanTE3C Avrupa Müdürü Michel Grabon ise “Projenin başından sonuna kadar tüm aşamalarında kullanılan yüksek teknoloji, tarihin en önemli başyapıtlarından birini kusursuz biçimde koruyor. Sistem, kendini yenileyebilen yapısıyla Vatikan’ın artan ihtiyaçlarına cevap veriyor” diye konuştu.

Projede Kullanılan Ürünler ve Özellikleri

Değişken-Hızlı, 580 - 1700 Kw Kapasiteli Su-Soğutmalı Soğutma Grupları ve Isı Pompaları

AquaFbrce Greenspeed, iyi bilinen AquaForce özellikleri değişken-yüklü binaların taleplerinin karşılanması amacıyla geliştirildi. Greenspeed teknolojisi binalarda değişken-yük talepleri konusunda yaygın bir üne sahip AquaForce serisini daha da güçlendirmektedir. Carrier, piyasanın zorlu gereksinimlerine çözüm olarak en son teknolojiyi kullanarak AquaForce serisini geliştirmiştir.

Greenspeed teknolojisine sahip bu yeni seri, daha iyi bir küresel performans ile aynı zamanda ürün kalitesi, güvenirliği ve müşteri servis desteğini sunmaktadır. Ürün geliştirme sürecinin tamamında, bileşenler ve işlemler doğru biçimde tanımlanır, test edilir ve izlenir. Ayrıca, ürünlerimizin performanslarının doğruluğunu belgelemek üzere, Eurovent düzenli olarak ürünleri test etmektedir.

Carrier, çeşitli servis bakım sözleşmeleri ve kontrol çözüm paketleri sunarak müşterilerine destek olmaya devam etmektedir. Bu hizmetler ürünün her zaman en verimli biçimde çalışmasını sağlamakta ve daha hızlı arıza bulma, arıza süresinin minimuma indirilmesi gibi ek avantajlar sağlamaktadır. Yeni AquaForce serisinde kullanılan seçkin Carrier Greenspeed teknolojisi yüksek enerji verimliliği sağlamaktadır. 30XW-V’de bulunan ESEER, geleneksel sabit-hızlı ünitelere göre % 40’a varan seviyelerde daha yüksek ve yeni nesil yağsız santrifüjlü su soğutma grupları ile eşit verimlilik sağlamaktadır. Yüksek sezonsal verimlilik, minimuma indirilmiş elektrik tüketimi ve daha düşük elektrik faturaları demektir. Veri merkezleri ya da endüstriyel işlemlerin yapıldığı yerlerdeki uygulamalarda güvenilirlik birinci önceliktir, ancak bakım ve işletme masraflarının minimuma indirilmesi de her zaman kilit önemdedir. Greenspeed teknolojisine sahip yeni AquaForce serisi, yüksek yoğuşma sıcaklıklarında dahi dalgalanma riski olmadan çalışabilir. Yüksek güvenilirliği sağlamak üzere geliştirme aşamasında tüm ürün gamı sürekli test edilmiştir, bu sayede yeni AquaForce en kritik uygulamalarda dahi tercih edilen bir çözümdür.

Yeni bir binanın tasarımında, danışmanlar ve bina sahipleri bütçe kısıtlamalarım ve yatırımlarının geri dönüş analizini değerlendirmek durumundadır. Optimum seviyede çalışan bir iklimlendirme sistemi, alternatif sistemler ile kıyaslandığında, tüm kullanım ömrü boyunca en düşük işletim masraflarına sahip olmalı ve iki yıldan az bir sürede kendini amorti edebilmelidir. Carrier, müşterilerine binalarına özel uygulamalar için en iyi çözümü bulmalarında yardımcı olmakta ve Greenspeed teknolojisine sahip yeni AquaForce serisi ile maliyetlerde olağanüstü düşüşler sunmaktadır. Her bina ya da uygulama eşsiz bir iklimlendirme ve ısıtma gereksinimine sahiptir. Greenspeed teknolojisine sahip yeni AquaForce serisi ısıtma sistemleri, yüksek-su-kolonlu hidronik tesisler ve değişken-akışlı uygulamalar için geliştirilmiştir. Geniş ürün yelpazesi sayesinde bu yeni Carrier serisi birçok değişik uygulama için en doğru seçimdir.

YeniTOUCHPILOT Kumanda Özellikleri

• Kullanıcı dostu dokunmatik ekran arayüzü

• Tüm ana parametrelerin durumu tek ekrandan izlenebilir

Ünitenin teknik çizimlerine ve başlıca servis dokümanlarına doğrudan erişim

• Internet aracılığıyla kolay, gelişmiş seviyede uzaktan izleme

• Farklı güvenlik erişim seviyeleri ile ünite parametrelerine serbest erişim

Inverter-Sürücülü Vidalı Kompresörler (Carrier’in Tescilli Teknolojisi)

• Artırılmış verimlilik, özellikle kısmi yükte

• Tüm yük koşullarında minimum başlatma akımı güç faktörü

• Hassas kapasite kontrolü

• Dalgalanmasız, pozitif-deplasman teknolojisi

• 65KAIC devre kesici TM

Tümünü Temizle
Karşılaştır