Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Isındığın Kadar Öde

Alarko Carrier ve Techem firması merkezi sistemle ısınan konutlardaki yurttaşların istediği kadar ısınıp ısındığı kadar fatura ödemelerini sağlayacak bir işbirliğine imza atlı. Bir apartmandaki bazı evler fazla ısınırken bazılarının ise hiç ısınmadığı durumlarda bile aynı faturayı ödemenin önüne geçilecek sisteme sahip olmak için 48 Avro ödemek gerekiyor.

Alarko Carrier ve Techem işbirliği ile Türkiye’de 1000 metrekare ve üzeri kullanım alanına sahip binalarda Enerji Verimliliği Yasası’yla zorunlu kılınan merkezi ısınına sisteminde ısınma giderlerinde yüzde 30’a yakın tasarruf sağlanacak, işbirliğinin tanıtım toplantısında konuşan Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, Alarko-Techem ısı gider paylaşım hizmetlerinin, hanelere ait ısı tüketim değerlerini, insan müdahalesinden uzak, uzaktan radyo frekanslı okuma olanağı sağladığını söyledi.

Şahin, “Apartmanda ortak kazan yanacak. Sistemde radyatörlerdeki klasik vanaların yerine sıcaklık ayarı yapabilen termostatik vanalar takılıyor. Isı pay ölçer cihazı da peteğin üzerine monte edilerek ısı miktarını ölçecek” dedi. Şahin, bugüne kadar 10 bin adet ısı pay ölçer sattıklarını belirterek evlerin merkezi sisteme geçmesi ile birlikte Türkiye’nin yıllık enerji tasarrufunun 1 milyar dolar olacağını aktardı.

Tümünü Temizle
Karşılaştır