Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Renaissance Oteli İklimlendirme Çözümü

Renaissance İstanbul Bosphorus Oteli Beşiktaş Barbaros Bulvarı üzerindeki konumu ile misafirlerine Boğaziçi, Marmara ve Halic’i kapsayan bir istanbul manzarası sunuyor. İstanbul’un merkezinde 5 yıldızlı konfor sunan otel bir yönüyle Taksim- Karaköy, diğer yönüyle Ortaköy- Boğaza açılıyor. Otelin yer aldığı Barbaros Bulvarı ise istanbul’un işmerkezleri olan Levent ve Maslak’a uzanıyor. Otel, Yıldız ve Dolmabahçe sarayları ile Ihlamur Köşk’üne de komşu. Otelin 214- odası deniz veya şehir manzaralı. Otelde büyük toplantı salonlarının dışında, iş seyahatindeki misafirler için 24- saat açık ofis, küçük toplantı odaları, sekreterlik hizmetleri, her türlü iletişim olanakları bulunuyor. Ayrıca, konukların spor yapmaları ve dinlenmeleri için yüzme havuzu, spor salonu, spa, buhar odası, barlar, dinlenme odaları ile Boğaz manzaralı restoranlar, süper lüks konfor sağlayacak, beş yıldızlı süper lüks otel standardının sağlaması gereken tüm olanaklar mevcut. Bunların dışında Renaissance istanbul Bosphorus’un benzerlerinden önemli bir farkı var: Bu otelde sigara içilmiyor.

Oteldeki diğer bir önemli özelliği ise Alarko Carrier’ın LEED sertifikasını sağlayan ürünleriyle sağlanan ‘yeşil otel’ olması. Mekanik yükleniciliği Gentes Genel Tesisat Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından gerçekleştirilen havalandırma ve hava koşullandırma sisteminde iki adet Carrier 30XW-P “A” Class Su Soğutmalı Soğutma Grubu ve 1 adet Carrier Absorbsiyonlu 16 JLR, Sıcak Sulu, Hermetik, Tek Etkili Su Soğutma Grubu kullanıldı, istanbul Bosphorus Hotel Genel Müdürü Anıl Boydaş Tınaz yaptıkları enerji tasarrufu sağlayan bu yatırımdan beklentilerini açıkladı, “İstanbul’daki turizm pazarına 2013 yılında önemli oyuncuların girdiğini ve sektörün 2014’te duraklamaya yaşayabileceğini ve fiyatların yüzde 5 ila 10 arasında düşebileceğini” belirten Tınaz, kurdaki dalgalanmanın turizm sektörüne etkisini değerlendirerek, kısa vadede gelir sağlayan bu durumun uzun vadede maliyet artışına yol açacağını vurguladı. 100 milyon avro yatırımla inşa edilen ve bir yılı geride bırakan otellerinin yüzde 75 doluluk oranı ile hizmet verdiğini açıklayan Tınaz, “İstanbul’da 5 yıldızlı otel kategorisinde ilk ve tek enerji ve çevre dostu tasarımda liderlik LEED Altın Sertifikasını biz aldık. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen Yeşil Yıldız’ın da sahibi olduk” dedi. Yaptıkları bu yatırımla 2017 yılına kadar enerji tüketimini oda başına yüzde 15 oranında düşürmek istediklerini belirten Tınaz, bunun 100 bin avro tasarruf anlamına geldiğini dile getirdi.

Ürünlerin özellikleri

Carrier Aquaforce 30 XW Su Soğut-malı Soğutma Grubu, Greenspeed teknolojisine sahip yeni nesil bir soğutucudur. Verimlilik uzmanı olan ürünün EER değeri 6,2. Ürün ayrıca 1 metre genişliğindeki kapılardan geçebiliyor.

Su soğutmalı soğutma grupları için Eurovent Enerji Verimlilik Sınıflandırması A klasmanında tam yükte 5.1 EER değeri aranırken Aquaforce soğutma grupları bu değeri aşarak 6.2’yevaran EER değerlerine ulaşabiliyor. Kısmi yükte de yüksek verime sahip. Eurovent Sezonsal Enerji Verimlilik Oranı (ESEER) kısmi yükte 8,1’e kadar çıkabiliyor.

Isı değiştiricisi

Aquaforce 30XW soğutma gruplarında sıvı ve soğutucu akışkan arasında maksimum enerji transferi için yüzer tip ısı değiştiricisi kullanılıyor. Soğutucu akışkan dağıtım sistemi ile tüp ve bölme yerleşimi su ve soğutucu akışkan yüzey performanslarını optimize ediyor. Dış ve iç tüp yüzeyleri mikro kanallı, bu da yüzey alanını artırarak ısı transferini kolaylaştırıyor.

Yüksek performans için ekonomi çevrimi

Aquaxorce 30XW soğutma grupları, soğutma kapasitesi ve işletme verimliliğini artıran elektronik genleşme aygıtlı bir ekonomizöre sahip.

Esnek ve güvenli sıkıştırma

Gerekli enerji verimlilik seviyesine ulaşmak için Aquaforce soğutma grupları Carrier’ın ikiz-vidalı kompresör gelişimindeki uzun tecrübelerinin ürünü olan yeni jenerasyon 06T vidalı kompresörleri ile çalıştırılıyor. Rotor uzun ömürlü dönel yataklarda çalışan ve değişken kayar vana kapasite kontrollü R134A işletimi için son teknoloji lob tasarımına sahip.

16JLR Absorbsiyonlu Su Soğutma Grubu

Carrier 16JL/JLR buhar/sıcak sulu, tek etkili hermetik absorbsiyonlu su soğutma grupları (SSG) elektrikle çalışan geleneksel su soğutma gruplarına karşı verimlilik ve işlevsellik bakımından alternatif olarak geliştirilmiştir.

Düşük basınçlı buhar veya düşük sıcaklıkta sıcak su kullanan 16 JL/ JLR SSG elektrik sarfiyatından çok önemli ölçüde tasarruf sağlar. Geliştirilmiş özelikleriyle değişik yerleştirmelerde esneklik sağlar.

16JLR’ın özellikleri

• Çevre dostudur; CFC’li soğutkanlar kullanılmaz.

• Tek kademeli tasarımı sadeleştirilmiştir.

• Sessiz, titreşimsiz çalışır.

• Hareketli parçaları çok az olduğu için yüksek işletme güvenliği sağlar.

• Verimlilik katsayısı (COP) 0,73’tür.

• Kapasite Aralıkları: 16JLR için 380-2640 kW; 16 JL için 530-3520 kW.

Tümünü Temizle
Karşılaştır