Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Petrol Arttı, Alarko Yüzünü Güneşe Çevirdi

Alarko Carrier ortaklığının 10. yılı dolayısıyla düzenlenen toplantıda Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, Carrier Avrupa Başkanı David Appel, İshak Alaton ve Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu, ortaklığın önümüzdeki yıllarda da süreceğini açıkladı. Alarko Carrier, 10 yıl önce 110 milyon dolar olan cirosunu bugün 2 katına çıkararak 220 milyon dolar ciroya ulaştırdı.

Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, "Türkiye’de petrol alternatifi olacak güneşe dayalı endüstrinin saygın ve ekonomik şekilde gelişmesi için çok aktif olma projemiz var" dedi.

Alaton, Alarko Carrier ortaklığının 10. yılı toplantıda gazetecilerin girecekleri yeni iş alanlarına ilişkin sorulan üzerine, 135 dolara çıkan petrolün şokunun neticesi olarak kendilerinin de alternatif çözümlere doğru yol aldığını ifade etti. Uçak motorları ve asansör işine girmeyi düşünmediklerini bildiren Alaton, "Petrol alternatifleri çok heyecan duyduğumuz bir konu. Hem elektrik üreten paneller olarak hem de ABD’de daha yeni teknolojiler gelişiyor. United Technology şemsiyesi altında özellikle bu teknolojilere büyük Ar-Ge yatırımları yapmış iki tane şirket var. Onlarla yakın temastayız" diye konuştu.

Alaton, Alarko ve Carrier ortaklığının mükemmel bir evlilik olduğunu kaydederek herkesin Çin’den klima ithal ettiği bu dönemde kendilerinin her yıl Çin’e 2 milyon dolarlık klima ihracatı gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır