Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

PepsiCo Manisa Üretim Tesisi Iklimlendirme Sistemi

Türkiye’deki altıncı üretim tesisinin iklimlendirme sistemi için Alarko Carrier ürünleri kullanıldı.

Projede, Alarko Carrier’ın 2 adet soğutma grubu, 27 adet akıllı klima santrali, 104 adet fan-coil ve bina yönelim sistemi yer alıyor.

Proje kapsamında Alarko Carrier Gebze fabrikasında üretilen enerji verimliliği yüksek, korozyon direncine sahip, modüler yapıda, yüksek parça kaliteli, bakımı kolay ve çevre dostu 39HQ klima santrali tercih edildi.

Ürün, güç ve kontrol panosunun birleştirilerek modüler bir şekilde santral üzerine monte edilmesiyle fark yarattı. Alarko Carrier mühendisleri tarafından her bir santral için ayrı ayrı tasarlanan panolar, kontrol hem ve güç ekipmanlarını içerisinde barındırıyor. Bu sayede ana ve alt yüklenici firmalar mekanik ve elektrik koordinasyonu konusunda büyük bir iş yükünden kurtularak, Alarko Carrier’ın tecrübe ve birikimlerinden faydalanabiliyor.

UTC grubuna bağlı Automated Logic marka kontrolörlerin kullanıldığı panolar, WebCTRL yazılımıyla izlenerek kontrol ediliyor, sınırsız sayıda kullanıcı, hiçbir ek yazılım gerekmeksizin PC, akıllı telefon ve tablet üzerinden sisteme erişebiliyor. Windows, Linux ve MacOS gibi birçok işletim sistemini de destekleyen WebCTRL yazılımı, dinamik ve interaktif grafikleriyle kolay yönetilebilir bir müşteri deneyimi sunuyor.

Projede, enerji verimliliği ve çalışma ses seviyesi bakımından günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan 2 adet 30XA950 vidalı kompresörlü hava soğutmalı su soğutma grubu bulunuyor. Bugün var olan en iyi teknolojiyi kullanan soğutma grubu, alüminyum mikro-kanallı ısı değiştiriciler (MCHX), dokunmatik Pro-Dialog kontrol sistemi, değişken kapasite valfli ikiz rotorlu vidalı kompresörler, saf R134a soğutucu, kompozit malzemeden yapılmış düşük-sesli 4. jenerasyon Flying Bird fanları ile göze çarpıyor.

Fabrika içerisinde bulunan 104 adet Carrier 42GW serisi kaset tipi Fan-Coil, hafif ve kolay montajı, ultra sessiz Carrier santrifüj fan tasarımı, kolay filtre temizliği ve şık hava giriş menfeziyle her türlü oda dekoruna uyumlu olarak hizmet veriyor. Bina içerisinde bulunan tüm Fan-Coiller, WebCTRL bina yönetim yazılımıyla izlenerek kontrol ediliyor, bu sayede enerji verimliliği ve konfor kalitesi yüksek bir fabrika ortamı sağlanıyor.

35 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 14 futbol sahası büyüklüğündeki 100 bin metrekarelik alana kurulacak olan PepsiCo Manisa Yiyecek Fabrikası’nın, “Yalın Üretim” uygulamalarına göre tasarlanacak ilk fabrika olma özelliğini taşıdığı belirtiliyor. Bu uygulamalar patates işleme noktasından ürün sevkiyat noktasına kadar çeşitli yenilikleri de kapsıyor. Fabrika farklı tip patates depolama alanı, üretim ve paketleme tesisleri, ofis alanı ve ürün deposunu içeriyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır