Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Ödüllü Projede Carrier Su Soğutma Grupları

Anadolu Grubu’nun İstanbul Kozyatağı’nda gerçekleştirdiği, HPP International Architects tarafından tasarlanan ve Dubai’de düzenlenen uluslararası mimarlık yarışmasında, iki yüze yakın başvuru arasında, “en iyi ticari proje” kategorisinde CityScape ödülünü alan, A+ kalitesinde ve Leed Platin sertifikalı “AND” projesinin hava koşullandırma sisteminde Carrier’ın ileri teknolojiye sahip olan ve LEED koşullarını sağlayan 19 XRV frekans invertörlü santrifüj su soğutma grubu tercih edildi.

Isıtma ve Soğutma Sistemlerinin Özellikleri

Net kat alanı 1.128 m² olan 26 katlı plazada 34.455 m² brüt ofis alanı ve 963 m² brüt perakende satış alanının ısıtma ve soğutma sisteminde kule ofislerinde 4 borulu fan coil + temiz hava + egzost, genel ortamlarda tam havalı VAV sistemi kullanıldı. Esnek çalışma saatlerine uyumlu olacak şekilde tüm alanlarda hassas pay ölçerlerle sarfiyat takibi sağlandı. Soğutma ve ısıtma sistemlerinin kapasiteleri 4.800 kW/saat, temiz hava kapasitesi ise kişi başına 50 m³/h olarak belirlenen projede 2.400 kW’lık üç adet Carrier 19XRV su soğutma grubu kullanıldı. Bunlarla birlikte enerji otomasyon sistemi yönetiminde ısıtma sistemlerinde %40’a, soğutma sistemlerinde %45’e varan tasarruflar sağlandı.

LEED Gerekleri

LEED Platin sertifikalı AND projesinde sürdürülebilirlik bütünsel olarak ele alındı, mekansal kalite en üst düzeyde tutuldu. Binada ekolojik ve uzun ömürlü malzemeler kullanıldı. Doğal ışık ve doğal havalandırmadan en iyi şekilde faydalanan, en sağlıklı yaşam koşulları oluşturuldu. Su verimliliği için yağmur ve gri suların geri kazanımı, peyzajda gri su kullanımı sağlandı, verimli armatürler tercih edildi. Atıkların yönetimi ve geri dönüşümü için atık ayrıştırma programları düzenlendi. Yaşam kalitesi bakımından optimum termal koşulları ve yeterli taze hava sağlandı.

Carrier 19XRV Su Soğutma Gruplarının Özellikleri

Carrier’ın tasarladığı Evergreen® ailesi çevreye zarar vermeden üstün verimlilik sağlar. Evergreen su soğutmalı su soğutucularının yüksek verimi nominal güç/kapasite verileri üzerinden hesaplanan değerler değildir; gerçek çalışma koşulları için geçerlidir. Bu nedenle, küresel ısınma üzerindeki doğrudan veya dolaylı etkileri büyük ölçüde azaltılmıştır. Evergreen ailesinin en yetenekli üyelerinden biri olan 19XR/XRV serisi su soğutucular santrifüj kompresörlüdür ve bu teknolojinin orta, yüksek ve çok yüksek kapasitelerde sağladığı tüm üstünlüklere sahiptir. 703 – 5275 kW kapasite aralığında 19 XR; 703 – 5100 kW kapasite aralığında geniş kullanım alanına sahitir. 19XR/XRV, frekans inverter teknolojisi ile sahip olduğu üstün enerji verimliliği ile LEED koşullarının sağlanmasına yardımcı olur. Yüzey alanı artırılmış ısı değiştiriciler, borulamada yüksek teknoloji, yüksek verimli motorla sınıfında en yüksek verime (Best in Class) sahiptir. HCF esaslı R134a soğutkan kullanan 19XR/XRV, ozona zarar veren soğutkanlı cihazların üretiminin sona ermesine ilişkin programı beklemeden HCF esaslı soğutkan kullanmaya başlayan sınıfında ilk üründür. Yıllık kaçak oranı %0,1’dir; bu değer hava koşullandırma endüstrisinde sağlanabilen en küçük kaçak değeridir. Su soğutucunun içine soğutkan depolama olanağı ile bakım sırasında soğutkan aktarımı yapılırken kaçak miktarı en düşük seviyede olur. Modüler yapılı ve pozitif basınçlı tasarımlıdır. Sahip olduğu değişken difüzör optimizasyon mantığı ile birleşik kısmi yük değerlerini (integrated part load values- IPLV) iyileştirir.

Tümünü Temizle
Karşılaştır