Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

İnşaat Sektörü Büyüdü, En Çok Onların Yüzü Güldü

Gayrimenkulde yaşanan canlanma, bir çok sektörün de yüzünün gülmesini sağlıyor. İnşaat sektöründe yaşanan yüzde 19.7’lik büyümeye paralel olarak gelişen seramik sektörü, geçtiğimiz yılı yüzde 30’luk büyümeyle kapattı. 2005’te 45 milyon metreküp hazır beton satışı gerçekleştirilirken, üretici firmalar 400 bin hazır mutfak, 500 bin küvet, 4 milyon adette radyatör satmayı başardı. Boya sektöründeki büyüme ise yüzde 7 seviyesinde oldu.

Geçtiğimiz yıl yüzde 19.7 oranında gerçekleştirdiği büyümeyle, en gözde sektör konumuna gelen inşaat, sadece konutta değil, aynı zamanda mutfaktan mobilyaya, boyadan seramiğe, beyaz eşyadan bahçe aksesuarlarına kadar bir çok sektörde de canlanmaya yol açtı. Gayrimenkule bağlı bu sektörlerde yaşanan büyümenin, 2006’da inşaatların tamamlanmasıyla birlikte daha da artması bekleniyor. [...]

4 Milyon Radyatör

Konut sayısındaki artışa paralel olarak son 3 yılda radyatör iç pazar şatışlarında yüzde 60 oranında arttı. Banyolarda havlu kurutucu, ofis ve işyerlerinde dekoratif amaçla kullanılan radyatörlerin toplam pazar içindeki payı arttı. Dekoratif radyatör pazarında 2002-2005 yılları arasında her yıl ortalama yüzde 40’lık bir büyüme gerçekleşti. Alarko Carrier Pazarlama Şube Müdür Yardımcısı Kemal Bıçakçı, 2002 yılında 2,5 milyon adet civarında olan toplam pazar büyüklüğü, 2005 yılında 4 milyon adede ulaştığını söylüyor. İnşaat sektöründeki büyümeye bağlı olarak pazarın 2007’de 5 milyon adede ve 300 milyon dolarlık bir hacme ulaşmasını beklediklerine değiniyor. Bıçakçı, "Pazarda kıran kırana bir rekabet yaşanıyor. Düşük kaliteli ürünler, haksız rekabete yol açıyor" dedi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır