Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Lojistik Sektöründe Mobil Uygulama Devri

Alarko Carrier, Horoz Lojistik ile işbirliği yaparak, “Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri” mobil uygulama projesini kullanmaya başladı.

Sektördeki iletişim ağını güçlendirmeyi amaçlayan, altyapı çalışmaları Alarko Carrier tarafından yapılan ve Horoz Yazılım Ekibi tarafından geliştirilen uygulama, müşterilere gönderileri hakkındaki güncel ve detaylı bilgiyi, hızla sunmayı hedefliyor.

Lojistik sektöründe ilk olan ve tüm mobil platformlarda ücretsiz kullanılabilen uygulama, sevkiyata dair iş süreçlerini bilgi teknolojileriyle daha kolay erişilebilir kılıyor. İlk olarak Alarko Carrier depolarında test edilen uygulama, proje kapsamında Horoz Lojistik’in tüm depolarında kullanılıyor.

Horoz Lojistik, irsaliyelerinin üzerinde yer alan müşteri barkodunu, sistem takip numarası olarak tanımlıyor. Uygulamayı kullanan müşteriler, uygulamaya takip veya alıcı numarasını yazarak, sevkiyat işlemlerini mobil cihazlarından kolaylıkla takip edebiliyor.

Fatura kesmek için gerekli irsaliye numarası sayesinde, depoda irsaliye kesilip okutulduğu anda mobil cihazlara “ürün sevkiyata çıkmıştır” bilgilendirme mesajı geliyor. Uygulama, risk barındıran sevkiyat süreçlerinde kullanıcılara izlenebilirlik imkânı sağlıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Alarko Carrier Lojistik Müdürü Ersan Alparslan, “Daha önceleri, anlaşma yapılan herhangi bir araçla sevkiyat gerçekleştirildiğinde; teslimat, sevkiyat güvenliği, teslimatı yapan dağıtımcı ve alıcı arasında iletişim aksaklıkları yaşanıyordu. Bu uygulamayla parsel dağıtım sevkiyatlarının hepsi GPS teknolojisiyle takip ediliyor. Artık uygulama sayesinde, ürünün depodan ne zaman çıktığı, hangi plakalı araca yüklendiği, hangi aktarma merkezinde, kim tarafından teslim alındığı, tahmini ne kadar sürede teslim edileceği ve kimin teslim aldığı gibi bilgileri takip edilebiliyoruz” dedi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır