Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

İkimlendirme Çözümü

Alarko Carrier, büyük projelere imza atmaya devam ediyor, İstanbul’un en gözde sağlık merkezlerinden Liv Hospital’da da Alarko Carrier konforu ve tecrübesi tercih edildi.

Liv Hospital’da Alarko Carrier’in soğutma grubu ürünlerinden iki adet 30 XA 1002, klima santrali olarak 39 HQ ve dezenfeksiyon sistemi olarak da iki adet FFD 24/30’ler kullanıldı.

Yüksek verim, yüksek güvenlik

Tam ve parçalı yükte yüksek verim sağlayan 30XA’nın bütün modelleri, plakalı tip ekonomizörlü olarak kullanıma sunuluyor. Ayrıca, 30 XA’nın hem ekonomizör hattında hem de ana soğutma devresinde elektronik genleşme vanası bulunuyor.

30 XA’nın diğer özellikleri

MCHX - Mikro kanallı tamamen alüminyum condenser

Standart Cu/Al bataryaya göre 3.5 kat korozyona karşı daha dayanıklı MCHX kondenser bulunmaktadır. (Galvanik korozyon yok) Bakımı ve temizlenmesi kolaydır. Ayrıca, 69 bar basınçlı suyla yıkanma imkanı mevcuttur.

Yüksek Güvenlik

Tamamen bağımsız 2 ayrı soğutma çevrimi bulunmaktadır. Bir devre arızalandığında dahi diğer devreler çalışmaya devam etmektedir. -10 ile +55 C° dış ortam sıcaklıkları arasında çalışabilir. Kara kutu özellikli mikroprosesör sayesinde son 7 dakikadaki 47 parametrenin kayıt altında tutulması sayesinde kolay arıza teşhis imkanı sağlıyor.

Kompresör

30 XA’da oransal kontrollü, yerinde servis verilebilir, motora direkt bağlı, soğutucu akışkanla soğutulan yüksek verimli, uzun ömürlü (75,000 saat rulman ömrü) Carrier Carlyl imali, yeni nesil çift vidalı kompresör bulunmaktadır.

Evaporatör

Yüzer tip (Soğutucu akışkan bakır boruların dışında, su bakır boruların içinde) Shell & Tube tipi evaporatör bulunmaktadır. Mekanik olarak temizlenebilir. Dış etkenlere karşı evaporatör izolasyonunun dışı alüminyum kaplamalıdır.

Sessizlik

Skorsky tarafından dizayn edilmiş Flying Bird IV düşük sesli kondenser fanı, titreşimsiz ikiz vidalı kompresör, kompresör çıkış tarafı ve ekonomizör hattı susturucuları, kompresör altı çift kademeli titreşim yutucu takozlar, kompresör ve yağ tutucuyu içine alan akustik izolasyonlu kutu ve düşük ses opsiyonu sayesinde 94 dB(A) ses güç seviyesindedir.

Kolay montaj

Yıldız/Üçgen starter ile abrikada monte edilmiş ayaksız elektronik akış anahtarı bulunmaktadır.

Hava sızdırmaz, bakımı ve temizliği kolay fanlı 39 HQ

Alarko Carrier’ın ürettiği 39 HQ, klima santrallerinin EN 1886 standardına göre TB2 Isıl köprüleme ve T2 Isıl geçirgenlik değerine sahiptir. Ayrıca, 39 HQ’nun panel kaçak sınıfı Class B ve mekanik dayanım sınıfı Class 2A’dır. 39 HQ klima santralinin gövde yapısı çerçeve ve panellerden oluşmaktadır. 1mm kalınlığında galvanize edilmiş ve kaplamalı çelik profil sağlam ve hafif bir çerçeve sağlar. Gövde 60 mm kalınlığında çift cidarlı paneller, kapılar, gözetleme camları ve sökülebilir ara direkleri tutmaktadır. Gövde tasarımı, iç ve dış cidar olarak 0.8 mm galvaniz panel ve arasında kaya yününden oluşur. Hijyenik santralin iç yüzeyine paslanmaz 304 verilmektedir. Paneller hava sızdırmaz, buhara dayanıklı ve korozyona dirençlidir. Kullanılan kaliteli malzeme sayesinde paneller sorunsuz sökülüp takılabilir. Zemine dolgu malzemesi olarak üzerinde yürünebilmesi ve daha iyi ısı izolasyonu sağlaması amacıyla PIR (polyisocyanurate) izolasyon kullanılmıştır. Bu projede motoru direk akuple bakım ve temizliği kolay plug fanlar kullanılmıştır.

Enerji tasarrufu sağlayan FFD 24/30

Ameliyathanelerde tavana monte edilen FFD 24/30 Laminer Flow Üfleme sistemi dezenfeksiyon, montaj, bakım ve servis kolaylığı sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Hava dağıtım kutusu paslanmaz çelik sac ile paslanmaz çelik çerçeveden imal edilmiştir ve sızdırmazdır. Tüm üfleme alanı boyunca yerleştirilen H14 sınıfı hepa filtreler minimum basınç kaybına sebep olmaktadır. Bu da enerji tasarrufu sağlamaktadır. Baypassı engellemek için çift conta kullanılmış ve iki conta arasında negatif basınç yaratmak suretiyle olası bir kaçağın mahale ulaşması kesin olarak önlenmiştir.

Tümünü Temizle
Karşılaştır