Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

KAZAKİSTAN YÜKSEKTEN UÇUYOR

Bağımsızlığını kazandığı 1992’den bu yana hızla büyüyen ve yabancı sermayeyi çeken Kazakistan, havacılık yatırımlarına da hız verdi. Ülkenin yeni başkenti Astana’nın uluslararası havalimanı, Türk şirket Alarko tarafından yapılarak teslim edildi. Sadece iç hatlara sahip mevcut havalimanı, 190 milyon dolar harcanarak uluslararası standartlarda terminal, pist, taksi yolları, apron ve hava trafik kontrol ünitesine kavuştu. İnşaatı teslim süresinden iki ay önce tamamlanan havalimanının açılışı Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile Alarko Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton tarafından gerçekleştirildi. Kazak çadırını andıran tasarıma sahip terminalin, Astana’nın yeni sembolü olması bekleniyor.

Başkent trafiğinin yanı sıra Astana, Japonya ile Avrupa arasında yapılan kargo uçuşlarından da pay almak istiyor. Teknik inişlerin bölgeye çekilmesiyle Astana şirketlerin hem uçuş sürelerini kısaltacak hem de daha ucuz yakıt imkanı sunacak.

Kazakistan’ın milli havayolu haline gelen ingiliz BAE Systems’ın da ortak olduğu Air Astana ise filosunu hızla büyütüyor. Genel Müdür Yardımcılığı’nı uzun yıllar KLM’de çalışan İbrahim Canlıel’in yaptığı havayolu halen ikisi Atlas Jet’ten kiralık 7 757-200, 3 737-700/800 ve iç hatlarda 5 Fokker 50 ile sefer yapıyor. İstanbul’a haftada iki gün uçan Air Astana ilerleyen yıllarda filosuna 787 katmayı planlıyor.

Tolga Özbek – Astana / KAZAKİSTAN

Tümünü Temizle
Karşılaştır