Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Kazakistan Kuş Üretim Çiftliği’nde Automated Logic Ürünleri

Alarko Carrier ve Automated Logic birlikteliği bina otomasyon sistemlerinde iş alanını genişletmeye devam ediyor.

Hassas kontrol süreçlerininin bulunduğu, Kazakistan’ın Çimkent şehrinde kurulan Houbara kuşu besleme tesislerinde Automated Logic Bina Otomasyon Sistemleri ve Webctrl yazılımının seçilmesinde en önemli etken sınırsız nokta lisansı ile genişleyebilen bir sistem olması.

Houbara yaklaşık 55-65 cm boylarına ulaşabilen ve 140 cm kanat açıklığı olan bir kuştur. Tek seferde 2-3 yumurta yumurtlayabilen bu kuşlar, neredeyse hiç ses çıkarmaz ve böcekler ile beslenirler. Eti çok değerli olduğu için avcıların tehditi altındadır. Houbara kuşu çöl ve verimsiz alanlarda yaşar.

Projede Automated Logic ürünü, Webctrl yazılımının seçilmesinde en önemli etken sınırsız nokta lisansı ile genişleyebilen bir sistem olmasıydı. Bu yapı sayesinde tesiste nokta sayısı artışı ve projede yaşanacak genişlemeler ek lisans yükü getirmeyecek.

Projede 6 adet bulunan Indoor Breeding Unit binalarının herbirinde 312’şer adet yetişkin kuş beslenecek. Webctrl yazılımı ise bu binalarda bulunan klima santralleri, pompalar, hava atış fanlarını kontrol ederek istenilen şartlanmış havayı sunacak ve bunun yanında fan coil ve ofis mekanları için hizmet verecek VRF sistemlerini entegre edecek.

Binalar arasında kurulan fiber optik ağ sayesinde tek merkezden bütün binalarının kontrol ve izlenmesini sağlayacak olan Webctrl yazılımı sınırsız kullanıcı yaratma özelliği ile binalara personel bazında erişim yetkilendirmesi yapacak. Binalarda önem arz eden su sarfiyatlarını raporlamak için su sayaçları izlenerek otomasyon ekranlarına yansıtılacağı projede ayrıca soğuk oda, su arıtma sistemleri takip edilerek raporlanacak.

 PostgreSQL veri tabanı ile entegre çalışan Webctrl sistemi 32 Terabayt boyutunda bir depo alanı üzerinde çalışma olanağı sağlayabiliyor. Alarko Carrier Webctrl sistemine ek olarak DDC pano, saha cihazları, kablosuz sensörler, UPS cihazları, vana ve vana motorları ile projeye destek vermektedir.

Tümünü Temizle
Karşılaştır