Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Karamsarlık İçinde Değilim

Alarko Holding Başkanı İshakAlaton, AK Parti’ye yönelik kapatma davası ve piyasada yaşanan dalgalanmayla ilgili olarak karamsarlık içinde bulunmadığını bildirdi. Alarko-Carrier ortaklığının 10’uncu yılı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Alaton, Çinliler’in ‘gerçeğin bin yüzü var’ diye bir sözü bulunduğunu bildirdi. Alaton şunları söyledi: "Sizin gördüğünüz gerçeğin bir yüzü. Ben söylediğim zaman iki yüzü. Daha 998 gerçek var. Ben katiyetle karamsarlık içinde değilim. Özellikle son zamanlarda hiç değilim. Büyük bir heyecan duyuyorum. Çünkü Türkiye, hiç farkında olmadığınız bir şekilde dünyaya açılıyor ve dünya ile entegre oluyor. Bu, sadece ekonomik bir entegrasyon değil, aynı zamanda zihinsel bir entegrasyon"

En İyi Evlilik

İyimsek görüşte olmasının en önemli parametreden birisinin de dolar olduğunu ifade eden Alaton, doların bir ara 1.32 YTL’ye kadar yükseldiğini söyledi. Alaton, "Şimdi ise tekrar 1.21 YTL’ye düştü. ‘İhracatla ilgili olarak, tekrar 1,20’nin altına inerse’ diye, dövünüp duruyoruz. Aksine işler o kadar iyi gidiyor ki dolar tekrar tepe taklak, YTL yine yukarıda" diye konuştu.

Carrier’le yaptıkları ortaklığı da değerlendiren Alaton, bu ilişkinin en iyi evlilik olduğunu bildirdi. Alaton 10 yıldır karşılıklı güvene dayanan bir ilişkileri bulunduğunu ifade etti.

Çin’e Klima Satıyoruz Güneş Paneli Yapacağız

Geçen yıl 35 ülkeye 37 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını ifade eden Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, "Ciromuzu 235 milyor dolara, ihracatımızı da 45 milyon dolara yükselteceğiz. Millet Çin’den korkarken biz Çin’e 2 milyon dolarlık klima sattık" dedi. İshak Alaton ise Türkiye’de güneşe dayalı elektrik üreten paneller konusunda çalışmaları olduğunu söyledi. Alaton, "Petrol 135 dolarları gördü. Biz de elektrik üretimi konusunda çalışma yapıyoruz. Türkiye’de petrol alternatifi olacak güneşe dayalı endüstrinin saygın ve ekonomik bir şekilde gelişmesi için çok aktif olma projemiz var" dedi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır