Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

JW Marriott Hotel Ankara Hava Koşullandırma Sistemi

"Yeşil Otel" konsepti içinde tasarlanan JW Marriott Hotel Ankara’nın hava koşullandırma sisteminde, iç ortam konforu, iç hava kalitesi ve enerji verimliliği için Alarko Carrier ürünleri kullanılmıştır. Dünyadaki en büyük otel işletmecilerinden biri olan ve bünyesine Ritz Carlton’u da katan Marriott Grup, 19 ülkede 20 bine yakın yatak kapasitesine sahip olup, 2014 yılında işletme kapasitesini 28 ülkede 29 bin odaya çıkarmayı hedeflemektedir. Grubun gelişim projeksiyonu içinde JW Marriott Ankara önemli bir yer almaktadır.

Yüksek bir kule ve bununla bağlantılı genel mekanların olduğu alçak bir kütleden oluşan, 14 bin m² alana kurulu 24 katlı lüks otelin mimari tasarımı dünyanın önemli mimarlık bürolarından Amerikan RMJM Hillier firmasına ait. Dekorasyon projeleri grubun Antalya’daki otelinin de dekorasyon projelerini yapan Solano Associates tarafından hazırlanırken, uygulama Özdoğan Proje Ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir.

Otelin kule bölümü, doğu ve batı cephesinde doğal gölgelendirme elemanı olarak kullanılan dikey taş panellerle, Ankara için, yenilikçi ve sürdürülebilir bir bina tasarım örneği olacak özelliklere sahip.

Yüksek performanslı, çevre dostu renklendirilmiş cam perde duvar kaplaması ise güneş ışığından ısı kazanımını azaltırken doğal aydınlatmayı artırarak enerji tasarrufu sağlayacak özelliklerde tasarlanmıştır. Otelin peyzaj düzenlemesi de gölgelemeye destek olacak ağaç ve bitkilerle planlanmıştır. Projede yeraltı otoparkı tercih edilmiştir.

Giriş katından beşinci kata kadar yükselen alçak galeri bölümünde, biri 1500 kişi kapasiteli balo salonları, çeşitli büyüklüklerde toplantı salonları, kongre sarayı, restoranlar ve mağazalar bulunurken, beşinci kattan sonraki kule bölümünde otel bölümü yer almaktadır.

Otelde 401 oda ve süit mevcuttur. Bunlardan 298’i her türlü konfora sahip “standart oda” şeklindedir. Otelde ayrıca 61 “deluxe oda”, 15 “corner oda”, 10 “deluxe süit”, 12 “corner süit”, 2 “executive süit” ile banyosunda ve birçok yerde 24 ayar altın kullanılan 224 m² alanlı iki özel “diplomatik süit” ve 366 m² alanlı bir özel “king süit” bulunmaktadır.

Projeye göre binada Carrier 30XA-1302 modeli 4 hava soğutmalı vidalı soğutma grubu, Gebze’de üretilen Carrier 39HQ modeli 58 klima santrali, 39HQ modeli 48 hücreli aspiratör, Hygromatik C ve HY serisi 5 buharlı nemlendirici kullanılmaktadır.

Tümünü Temizle
Karşılaştır