Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Flakt Woods Ürünleri Alarko Carrier ile Türkiye’de

Hava koşullandırma sektörünün öncü kuruluşlardan Flakt Woods firması ile Mart 2010 tarihinde temsilcilik anlaşması imzalayan Alarko Carrier, bu tarihten itibaren Türkiye’de firmanın ürünlerinin satışına başladı. Flakt Woods firması dünya genelinde 2500’ü Avrupa’da, 600’ü Asya’da ve 500’ü Amerika’da olmak üzere 3500 çalışanı ile 30 ülkedeki doğrudan temsilcilikleri vasıtasıyla 75 farklı ülkeye satış hizmeti veriyor.

2002 yılında Woods ve Flakt markalarının birleşmesiyle oluşturulan Flakt Woods, hava kanalı ekipmanları ve soğuk kiriş (chilled beam) uygulamalarında Avrupa’da öncü konumunu koruyor. Her türlü uygulama için hava kanalı ekipmanı sunabilen Flakt Woods üretimini Finlandiya ve İsveç’teki fabrikalarında gerçekleştiriyor.

Mart ayından bu yana firma ürünlerine yönelik eğitim faaliyetleri Flakt Woods’tan gelen yetkili kişilerce sürdürülüyor. Havanın insan hayatında çok önemli olduğunu vurgulayan Flakt Woods firmasının İhracat Direktörü Jussi Merilla, bir insanın günde 1 kg yiyecek, 2 litre içecek tüketmesine rağmen tam 20.000 litre havayı soluduğunu ve zamanının % 90’nını kapalı mekanlarda geçirdiğini, bu sebeple iç havanın kontrolünün son derece önemli olduğunu belirtti.

Ana hedeflerinin insanlar için sağlıklı iç havayı en az enerji harcayarak yaratmak olduğunu belirten Jussi, Nisan 2010’da Olof Borgström ile birlikte gerçekleştirdikleri eğitimde Flakt Woods difüzörleri, yangın damperleri, VAV ve CAV hava kanalı ekipmanları, Cleanvent hava kanalı ekipmanları, anemostatlar gibi konularda bilgi verdi.

Flakt Woods ürünlerini aşağıdaki gibi gruplamaktadır:

1. Hava Terminal Üniteleri

a. Hava Difüzörleri

b. Debi Kontrolü

c. Perimetre Duvar Sistemleri

d. Damperler ve Akış Kontrolü

e. Yangın ve Duman Damperleri

f. Susturucu ve Ses Yutucu

g. Baca Başlığı ve Panjurlar

2. Soğuk Kiriş Üniteleri

a. Aktif Soğuk Kirişler

b. Pasif Soğuk Kirişler

3. Kanallar

a. Miniduct Kanal Sistemleri

b. Veloduct Kanal Sistemleri

c. Pevent Kanal Sistemleri

Flakt Woods özellikle Türkiye pazarında enerji tüketiminin giderek önem kazanmasından dolayı bu konuda ayırıcı özelliğe sahip Optivent Aktif Difüzör’ün pazara uygun bir ürün olduğunu belirtiyor. Üfleme hava hızının sabit tutulmasına olanak sağlayan hız sensörü sayesinde talep kontrollü havalandırma yapma imkanı sunan VAV kutusu ile birlikte monte edilen aktif difüzörler sayesinde enerjinin verimli kullanılması, sağlıklı bir iç ortam, kontrol ve otomasyonun teşkil edilmesini sağlamaktadır.

Activent kanal sisteminde kanalın kendisine açılan bir nozül vasıtasıyla ortam havasını üfleme havası ile insanları rahatsız etmeden hızla karıştırılması sağlanmaktadır. Cleanvent sistemi ise nanoteknolojiden yararlanarak yaratılmış son derece pürüzsüz bir yüzey ile yüzeyde oluşan sürtünme kayıpları ve kirlenmeyi minimuma indirmektedir.

Flakt Woods ürün gamı geniş bir yelpazeye sahiptir. Seçimlerin elektronik ortamda yapılmasını sağlayan kullanımı kolay, bilgisayara kurulum gerektirmeyen ve herhangi bir internet bağlantısının temin edildiği her yerden erişebilen program aracılığıyla, müşterilere teknik veri, boyut, ağırlık, 3 boyutlu modelle kapasite hesabı, ses, basınç değerleri, atış mesafesi, akış modeli, ürün özellikleri, ürün kodu, aksesuarlar, montaj, işletmeye alma, bakım ve yedek parça gibi geniş kapsamlı ürün bilgilerine erişim olanağı sağlanıyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır