Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Faydalı Yenilik Kazandırıyor

Havadaki negatif iyonları arttırarak stresinizi azaltan bir klimaya ne dersiniz? Ya da sadece 30 dakikada çamaşırlarınızı yıkayan bir çamaşır makinesine? Peki ya evde aroma terapi yapan ve mis gibi kokan bir ev giysisine? Bu farklı ürünleri duyduğunuzda denemek istediniz değil mi? Evet, bu yenilikçi ürünler sadece kulağa hoş gelmiyor. Tüketiciyi cezbederek üreten şirketlere de satış ve kar artışı olarak geri dönüyor...

Her ne kadar bu bombardıman arasında bir anlamda “tutunamayan” ürünler olsa da tüketici beklentileri iyi analiz edilerek geliştirilen ürün ve hizmetler, pazarda önemli başarılar elde ediyor. Müşterinin beklentilerine cevap verip, ciddi satış rakamlarına ulaşılabiliyor. Uzmanlar, yenilikçi ürün ve hizmetlerde kilit noktayı, “müşterinin ne istediğini iyi anlayarak yenilikçilik yapmak” olarak özetliyor.

Örnekler de bu gerçeği destekliyor. Alarko Carrier’ın, Toshiba Daiseikai marka ürünü, havadaki negatif iyonları arttırarak işyerinizde veya evinizde stresi azaltıyor, ortamdaki olumsuz koşulları en aza indiriyor. Ürün, 2006’da 14 bin adet sattı ve 8,5 milyon dolar ciro elde etti. Şirket bu yıl 18 bin adet satış hedefiyle 11 milyon dolar ciro yapmayı planlıyor.

Arçelik’in yeni geliştirdiği 7 kilo çamaşırı 30 dakikada yıkayabilen 4950 SJS çamaşır makinesi 5 ayda 12 bin adet sattı.

Kullanıcılarına harcama alışkanlıklarına uygun hizmet sunan Garanti’nin Flexi Card’ı pazarda kısa bir sürede 200 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı.

2005 yılında pazara sunulan üç fonksiyonlu diş fırçası Tri Action serisiyle Banat iyi bir performans yakaladı. Şirket satış adedini yüzde 12, cirosunu ise yüzde 29 oranında arttırdı.

Müşteriye Özel Hizmet

Akademisyenler, danışmanlar ve üst düzey profesyonel yöneticilerin görüşleriyle, son 3 yılda şirketlerin Türkiye’de pazara sundukları yenilikçi ürün ve hizmetleri araştırdık. Bunlar arasında satış performanslarıyla ve farklarıyla öne çıkan 20 tanesini saptadık. Bu ürün ve hizmetlerin sektöre ve şirketlerine nasıl artı değer kattığını ortaya koyduk.

Rekabetin çok yoğun olduğu GSM sektöründe operatörler, hizmetlerindeki yeniliklerle ön plana çıkıyor. Turkcell de bu şirketlerden biri olarak dikkat çekiyor. Turkcell’in ses getiren yenilikçi ürünlerinin başında ise ÇalarkenDinlet yer alıyor.

Turkcell Katma Değerli Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar, ÇalarkenDinlet ile müşterilerine kendilerini arayan kişilerin telefonun açılmasını beklerken duydukları standart tonu şarkılar, komik karşılama mesajları ve ses efektleriyle değiştirilebilme olanağı sağladıklarını belirtiyor ve ekliyor: “Müşterilerimiz, bin 100 isim arasından kendi isimleri için hazırlanmış ÇalarkenDinlet’i seçip kendilerini arayanların özel hissetmelerini sağlayabiliyor. 2006 yılı sonu itibariyle ÇalarkenDinlet’te 13,5 milyon içerik satışı gerçekleştirdik ve abone sayısı 2,8 milyona ulaştı”.

Garanti Bankası da, 2006 yılında müşterilerinin kendi kişisel ihtiyaçları doğrultusunda ödeme seçeneklerini belirleyebilecekleri ve kartın üzerindeki resmi seçebilecekleri, esnek kart Flexi Card’ı kullanıma sundu. Flexi Card, kartlı ödeme sistemlerinde müşterilerine farklı finansal alternatifler sunmaya başladı. Harcama alışkanlıklarına uygun ve kişiselleştirilmiş hizmet almak isteyen, teknoloji odaklı kişilerin tercih ettiği Flexi Card, kısa bir süre içerisinde 200 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı. Taksitine, faizine, bonusundan kampanyasına hatta şekline bile kart sahibinin karar verdiği Flexi, internetteki 10 binden fazla kombinasyonu kullanarak, kendi kredi kartını tasarlama imkanı sunuyor.

Daiseikai: Klimadan Çok Daha Fazlası

10 Kat Aktif Temizleme, Çift Tazeleme

Toshiba’nın üstün temizleme teknolojisi sizi ve ailenizi havadaki mikroplardan, bakterilerden ve diğer zararlı maddelerden korumaya yardımcı olur. Negatif iyonlar ve Toshiba’nın Süper Oxi Deo Filtresi, evinize doğal bir canlılık sağlar. Bu özellik, Toshiba’nın ileri düzey kumanda teknolojisi ve Toplam Kalite Sistemi ile daha da geliştirilmiştir.

Mükemmel Temizleme

Evinizi kirlerden ve kötü kokulardan uzak tutun. Yenilikçi Toshiba Plazma Hava Temizleyicisi, zararlı mikropları, bakterileri, alerjenleri ve 0,0001 mikrona kadar kötü kokuları yakalamak için “10xAktif” temizleme teknolojisini kullanır.

Çifte Tazelik

Negatif iyonlar sizi canlandırıp rahatlatmak için temiz ve sağlıklı bir ortam yaratırken Süper Oxi Deo Filtre kötü kokuları ortadan kaldırır, hücrelere zarar veren aktif oksijeni pasifize eder.

Toshiba, 1981’de inverter teknolojisini klima sistemlerine uyarlayan ilk şirketti ve o zamandan bu yana rakiplerine karşı teknolojik üstünlüğünü korumaya devam etmektedir. Toshiba’nın geliştirdiği DC hybrid inverter sistemi, hızla büyüyen pazarda Toshiba’nın yenilikçi ve teknolojik lider özelliğini bir kez daha ortaya koymuştur.

Toshiba teknoloji alanında iyileştirmelerin öncüsü olurken, gelecek nesilleri de düşünmektedir. Toshiba klimalarda enerji tasarrufu maksimize edilirken sera gazı emisyonları da minimize edilmiştir.

DC Hybrid inverter teknolojisinin PAM (Darbeli Genlik Modülasyonu) ve PWM (Darbeli Genişlik Modülasyonu) modülleri ile desteklenmesi en iyi performansın, en düşük enerji tüketimi ile sağlanmasına olanak tanır.

İnverter Teknolojisinin En Yeni İfadesi

Toshiba DC hybrid inverter teknolojisi, klimanın kapasitesini kontrol eder.

Besleme frekansını değiştirerek klimanın kalbi olan kompresörün dönme hızı ve kapasitesinin hassas kontrolünü sağlar.

Bu da soğutma ve ısıtma kapasitelerinin ihtiyaç duyulan gerçek çalışma koşullarına uymasına olanak tanır.

Oda sıcaklığı ayarlanan noktadan farklı olduğunda klima maksimum kapasitede çalışarak konforlu bir sıcaklığa hızla ulaşılmasını sağlar, istenen sıcaklığa ulaşıldığında bu konumu korumak için DC inverter, kapasiteyi hassas bir şekilde ayarlar.

Filtreleme, Arındırma, Yenilik

Bireysel kullanım alanlarında havanın isimlendirilmesi kadar temizlenmesi de önem kazanmaktadır.

Toshiba klimalar gelişmiş filtreleme sistemleri sayesinde ön filtreleme ile büyük parçacıkları tutar. Daha sonra insan sağlığına zarar veren bakteri, virüs, allerjenler ve diğer kirleticileri ortamdan uzaklaştırır.

Geleneksel filtreler gibi sürekli değiştirilmeleri gerekmediği için maliyet avantajı da sağlarlar.

Çevreye Özen

Toshiba, atmosfere bırakılan soğutucu gaz emisyonlarının kontrolü hakkındaki düzenlemeleri önceden tahmin etmiş ve teknolojik liderliği sayesinde çözümlerde de öncülük etmesi mümkün olmuştur.

Plazma Hava Temizleyici

10 Kat Aktif Temizleme

Plazma Hava Temizleyicisi çok sayıda zararlı maddeyi nasıl temizler?

Şarj

Bateri, virüs, polen ve kötü koku molekülleri pozitif (+) elektrik yükü ile yüklenir.

Toplama

Plazma filtre üzerinde bulunan negatif (-) yüklü plakalar pozitif (+) yüklü kirleticleri çeker.

Tamamlama

Pozitif (+) yüklü kirleticilerin kalan kısmı pozitif (+) yüklü plakalar ile itilerek negatif (-) yüklü plakalara yapıştırılır.

İyon Üreticisi

Evinizi Bir Sağlık Merkezine Dönüştürün

Ormanların, şelalelerin, göllerin ve nehirlerin çevresinde negatif iyonlar havayı temiz, taze ve rahatlatıcı hale getirir. Bu canlandırıcı atmosfer SPA ve sağlık merkezlerinde de oluşturulmaya çalışılır. Şimdi bu sağlıklı ortamı Daiseikai ile evinizde de yaratabilirsiniz.

Daiseikai İyon Üreticisinin Gücü

Her santimetreküp hava için 1 milyondan fazla negatif iyon üreten Daiseikai İyon Üreticisi, doğanın tazeliğini evinize getirecektir. Odanızın tam ortasında bir şelalenin etrafında bulabileceğinizden daha fazla, 35.000* negatif iyon toplanabilir.

* 24°C oda sıcaklığı ve %80 nem koşulları altında. Nem alma modunda 2 saatlik çalışmasonucunda yerden 1m yükseklikte 17 m² alan içerisinde 35.000 negatif iyon ölçülmüştür (Sıcaklık 24°C, nemlilik %50).

Tümünü Temizle
Karşılaştır