Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Doğru Kullan Yüzde 20 Az Öde

Havalar soğudu ‘KOMBİ’ler yakıldı. Kışa girerken bir ailenin en fazla gider kalemlerinden biri olan doğalgaz faturasını azaltmak mümkün. Bilinçli kombi kullanımı ile gaz faturanızda yüzde 20 tasarruf edebilirsiniz.

Ayda 300 lira ödeniyor

Türkiye’de enerjinin yüzde 41’i hanelerde kullanılıyor. Evlerde tüketilen enerjinin yüzde 90’ı da ısıtma-soğutma için harcanıyor. Türkiye’de 22 milyon hane bulunuyor. 10 milyon ev doğalgaz ile ısınıyor. Isınma için tüketilen enerjinin aile bütçesine etkisi ayda ortalama 300 lira. Seçeceğiniz kombi çeşidi ve doğru kullanım ile doğalgaz faturanızı yüzde 20 düşürebilirsiniz.

İki çeşit var

Baca gazının içindeki gizli enerjiden yararlanıp yararlanmama tekniğine göre konvansiyonel (geleneksel) ve yoğuşmalı olmak üzere iki çeşit kombi var. Yoğuşmalı ürünler yüksek teknolojili ve verimli. Tam yoğuşmalı kombi baca atık gazındaki yüksek ısıyı, ısı transferi sayesinde evde kullandığınız suya aktarıyor ve aradaki verim farkı bundan kaynaklanıyor.

Yüksek ısıda verim Alarko Carrier Ürün Müdürü Erkan Mutlu, yoğuşmalı kombinin, geleneksele göre yüzde 30 yüksek verimle çalıştığını belirterek, “Ancak bunun için ısıtma sisteminin 50-30 derece gidiş-dönüş suyu sıcaklığına göre olması gerekiyor. Geleneksel kombiler ise genellikle 80-50 derece ısıda kullanılıyor” dedi.[...]

Bakım yaptırın

Kombi seçerken evin büyüklüğü, bulunduğu kat, izolasyonu ve güneşe göre konumu gözönünde bulundurulmalı. Kombinin sorunsuz çalışması ve verimli bir ısınma için yılda en az bir kez bakımının yaptırılması gerekiyor. Böylece cihazın kullanım ömrünü uzatarak da yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Tümünü Temizle
Karşılaştır