Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Menu
TR
EN
Sepet
Profil
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kombi Sihirbazı Klima Sihirbazı Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler E-Ticaret Destek İletişim
Tüketici Destek Yararlı Bilgiler Ürün Seçimi Fiyat Listesi Yayın Talebi E-Tahsilat
ANASAYFA
Klima
Kombi
Tüm Ürünler
Destek

Dijitalleşme Yatırımlarının Verimlilik Çıktılarını 2020’nin 2. Yarısından İtibaren Almaya Başlayacaklar

Üretim, planlama, kalite kontrol, tedarikte 2000"lerin başında yapılan çalışma ve yazılımlarla ilk dijitalleşmenin başlatıldığını belirten Alarko Carrier Bilgi İşlem Müdürü Burhan Bostancı, loT cihazlarıyla üretim süreçlerini destekleyen yazılım gruplarıyla devam edeceklerini açıklıyor. Klima santrali ve Rooftop ürünlerinde süreçler yazılımlarla desteklendi. 

Siparişlerin elektronik ortamda üretime gerekli doküman ekleriyle aktarılması; sipariş onay süreçleri; seçim programı çıktıları ile birlikte ürün ağaçlarının oluşturulması, kodların sistemde belirlenen algoritmalarda oluşturulması, rotalama ve operasyonlarının tanımlanması ve akabinde üretim siparişlerinin açılması; müşteri siparişlerine göre hafta bazında üretim kapasite planlaması, tedarik süreleri uzun olan ithal bileşenler için geliştirilen onay süreçleri ile birlikte ürün üretim hattına girmeden tedarik süreleri kısaltıldı; üretim süreçlerinde QR kod ile takip işlemleri hayata geçirildi; loT cihazları ile üretim hattının durum ve performanslarının dashboard ve çeşitli raporlar ile izlenmesi anlık olarak sağlanmıştır; üretime indirilen siparişler standart ve fiili zamanları izlenmeye başlandı. 

Siparişi yapan işçi bilgileri ile birlikte bekleme, siparişin üretimin durma bilgileri planlama tarafında izleme altına alınabildi; Ürünlerin mamul kalite kontrol sonuçları, sevk aşamaları kayıt altına alindi; 2020"de üretim süreçlerine katılan sac atölyesi için geliştirilen yazılımlar ile süreçler minimize edildi. Bu süreçlerde geliştirmeler hala devam etmektedir. Kombi ve kazanlar için 2010"den itibaren ürün izlenebilirliğinin, ürünlerde kullanılan kritik bileşenlerin gelen parti ve seri numarası bazında üretim zamanları, montaj hat, personel ve test verileri el terminalleri kayıt altına alındı. Ürüne monte edilen bileşende ve/veya gelen partide olası bir problem durumunda ürünün nerede olduğu bilgilerine erişim sağlandı. Dijitalleşme çalışmalarına, loT cihazları ile üretim süreçlerimizi destekleyen yazılım gurubumuz ile devam edeceğiz."

Tümünü Temizle
Karşılaştır