Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

CARRIER’IN AVRUPA ÜRETIM ÜSSÜ OLDUK

Carrier’in çatı kliması üretimini Türkiye’ye kaydırması ve şirketin hedefleri, Carrier Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Pierre Yves Rollet, Alarko Holding Başkanı İshak Alaton, Alarko Şirketler Topluluğu Genel Koordinatörü ve CEO’su Ayhan Yavrucu ve Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin’in düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

İshak Alaton, Gebze fabrikasının 3 yıl önce faaliyete geçirildiğini, daha yüksek karlılık nedeniyle imalatı Gebze’ye taşımaya başladıklarını belirterek, Türkiye’nin böylece Avrupa’nın "de facto" bir parçası olduğunu söyledi.

Milli Piyango’ya da talip

Alarko Şirketler Topluluğu Genel Koordinatörü ve CEO’su Ayhan Yavrucu, Milli Piyango’nun özelleştirilmesiyle ilgili görüşmeler yaptıklarını, ayrıca enerji dağıtım belirterek, "Milli Piyango’yla ilgili görüşmelerimiz var. Doğuş Grubu ile ortaklık kurduk. Şimdi bir yabancıyla da bu ortaklığı güçlendireceğiz. Dünyanın 3-4 büyük grubuyla görüştük. Önümüzdeki hafta bitireceğiz inşallah. ABD, İngiltere, Avustralya, Yunanistan... Bunların biriyle zannediyorum önümüzdeki hafta bitireceğiz" dedi. Yavrucu, Carrier’ın İspanya’daki fabrikasını kapatarak çatı kliması üretimini Türkiye’ye kaydırmasına ilişkin düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı. Yavrucu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte Japonya’ya giden işadamı heyetinde yer aldığını ve dün sabah döndüklerini hatırlattı.

Masa üzerinde mukaveleler imzalanmadığını ancak bu sürecin başladığını belirten Yavrucu, şunları kaydetti: "Bu yaratılmış müspet havayı bizim şirketler olarak sürdürmemiz gerekiyor. Önümüze bir top atıldı, bir pas verildi. Bunu gole çevirmek bizim kabiliyetimize kalıyor."

Tümünü Temizle
Karşılaştır