Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

CARRİER TÜRKİYE’YE ÜS KURDU

Isıtma ve klima sektörünün tanınmış firmalarından Alarko Carrier, Carrier şirketinin Avrupa-Ortadoğu-Afrika (EMEA) bölgesi üretim üssü olacak. Yılda 10 milyar dolarlık cirosuyla dünya iklimlendirme sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Carrier, ispanya fabrikasını kapatarak çatı kliması üretimini Türkiye’ye kaydırdı. Carrier’ın dünya klima ve havalandırma piyasasının yüzde 15’ini elinde tutuğunu ve 2003 senesinde 9.2 milyar dolarlık satışa imza attığını açıklayan Carrier Avrupa-Ortadoğu ve Afrika Bögesi Başkan Yardımcısı Pierre Yves Rollet, yeni işbirliğini şöyle açıkladı: “Şirketin kurucuları Üzeyir Garih‘in ve İshak Alaton‘un liderliğinde bu firma benzeri olmayan teknik bilgi birikimi ve girişimci bir ruh geliştirdi. Böyle eşsiz ortaklarla Alarko Carrier ittifakı ancak başarılı olabilirdi. Bu şirketin ulaşmış olduğu neticeleri hepiniz gördünüz. Avrupa piyasası için imal ettiğimiz bütün çatı klimaları bundan sonra Alarko Carrier‘in Gebze‘deki fabrikasında üretilecek”.

Maliyet Avantajı Cezbetti

Rollet, üretim alanlarını İspanya’dan Türkiye’ye kaydırma nedenlerini şöyle anlattı: “Türkiye’de elde edebileceğimiz maliyeti Batı Avrupa‘da elde edemiyoruz. Batı Avrupa’daki tüm ülkeler için esneklik bir sorun. Sanayiciler ise esneklik peşinde. Bu bağlamda Türkiye’de umduğumuz başarıyı elde edeceğiz”. Keyif Veren Yatırım

Carrier’in çatı kliması üretimini Türkiye’ye kaydırmasıyla ilgili düzenlenen basın toplantısına Carrier Avrupa-Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Pierre Yves Rollet ile birlikte katılan Alarko holding Yönetim kurulu başkanı Ishak Alaton işbirliğinden memnun olduğunu söyledi. Alarko Şirketler Topluluğu Genel Koordinatörü ve CEO’su Ayhan Yavrucu ve Alarko Carrier koordinatörü Önder Şahin’de basın toplatısında hazır bulundu.

Alaton:Türkiye Avrupa’nın Çin’i

Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, çatı kliması üretiminin Türkiye’ye kaymasının ihracat açısından önemli bir gelişme olduğunu belirterek, Türk ekonomisinin ihracatı artırmaya yönelik yatırımlara ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Carrier ile resmi ortaklıklarının 6 yıl öncesine dayandığını hatırlatan Alaton, ”Alarko Carrier ilişkisine ben mükemmel evlilik diyorum. Çünkü karşılıklı güvene dayanan bir ilişki. İnsanların ölümsüzlüğü biraz da bıraktığı eserlerle ilgilidir. Bende ölümsüz bir eser bırakmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi. İshak Alaton, Gebze fabrikasının 3 yıl önce faaliyete geçirildiğini, daha ekonomik ve yüksek karlılık nedeniyle imalatı Gebze’ye taşımaya başladıklarını belirterek, Türkiye’nin böylece Avrupa’nın”de facto” bir parçası olduğunu söyledi. 1milyon 300 bin lira civarında kalan düşük dolar kuruna rağmen ihracatın artığını vurgulayan Alaton. ”Bu Türkiye ekonomisini anormal şartlara karşı kendini ne kadar hazılayabildiyi gösteriyor. Dünya çapında çin’e nasıl endişe ile bakılıyorsa Avrupa’da da Türkiye’ye öyle bakılıyor” dedi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır