Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alaton: İşler İyi Gidiyor Dolar Yine Tepetaklak!

Türkiye’nin en büyük gruplarından Alarko Holding’in Baskanı İshak Alaton, uluslararası piyasalardaki gelişmeler ve AK Parti’nin kapatma davası gibi olumsuzlara karşın ‘işler çok iyi’ dedi. İshak Alaton. "işler o kadar iyi gidiyor ki dolar tekrar tepe taklak, YTL yine yukarıda" dedi. Alarko Carrier ortaklığının 10’uncu yılı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Alaton. son dönenlerde Türkiye üzerinde bir karamsarlık tablosu olduğunun sorulması üzerine. "‘Çinliler’in gerçeğin bin yüzü var’ diye bir sözü var. Sizin söylediğiniz gerçeğin bir yüzü. Ben söylediğim zaman iki yüzü. Daha 998 gerçek var. Ben katiyetle bu karamsarlık içinde değilim. Özellikle son zamanlarda hiç değilim" diye konuştu.

‘Heyecan Duyuyorum’

Büyük bir heyecan duyduğunu da kaydeden Alaton şöyle konuştu: "Çünkü Türkiye, hiç farkında olmadığınız bir şekilde dünyaya açılıyor ve dünya ile entegre oluyor. Bu, sadece ekonomik bir entegrasjon değil, aynı zamanda zihinsel bir entegrasyon.”İyimser görüşünü rakamla da desteklemek istediğini belirten İshak Alaton bir ara dolar 1.32 YTL’ye çıkmıştı, bu sabah 1.21 YTL’ye düştü, (ihracatla ilgili olarak, tekrar 1.20’nin altına inerse) diye, dövünüp duruyoruz. Aksine ister o kadar iyi gidiyor ki dolar tekrar tepe taklak, YTL yine yukarıda" dedi. Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu ise, birtakım sektörlerde birtakım sorunlar olduğunu belirterek, "Korku senaryoları yerine, pembe senaryolar üretirsek Türkiye için çok daha iyi olacak" dedi.

Appel: Türkiye Çok Güçlü Bir Pazar

Carrier Avrupa Başkanı David Appel de Alarko Carrier ortaklığının gücüne inandıklarını, ortaklık süresince her yıl büyüdüklerini söyledi. Alarko Carrier ortaklığının, bugüne kadar kurdukları en başarılı ortaklıklardan biri olduğunu ve geleceğin daha da büyük başarılar getireceğine inandıklarını belirten Appel, Türkiye’nin çok güçlü bir pazar olduğunu vurguladı. Türkiye’yi stratejk bir pazar olarak gördüklerini de ifade eden Appel, kişi başına milli gelirin arttığını, bu ülkeden çok hızlı bir şekilde ihracat yapılabildiğini, tüm dünyada örnek olabilecek istisnai bir ortaklık yaşadıklarını belirtti. Appel “Alarko Carrier, her yıl programladığı ve bütçelediği sonuçları eksiksiz üretiyor. Teknoloji transferi ile tüm Avrupa ve Rusya’ya açılan firma, sadece ürünleriyle değil, verimlilik projeleri, çevre ve çalışan sağlığı gibi konularda da Carrier ailesi içinde çok önemi bir noktaya geldi.”

Güneş Panelleri İçin ABD ile Temastayız

Türkiye’de petrol alternatifi olacak güneşe dayalı endüstrinin saygın ve ekonomik şekilde gelişmesi için çok aktif olmak istediklerini de kaydetti Uçak motorları ve asansör işine girmeyi düşünmediklerini ifade eden Alaton “Petrol alternatifleri çok heyecan duyduğumuz bir konu. Hem elektrik üreten paneller ofarak hem de ABD’de daha yeni teknolojiler gelişiyor. United Technology şemsiyesi altında özellikte bu tekndojılere büyük Ar-Ge yatımları yapmış iki tane şirket var. Onlarla yakın temastayız” diye konuştu.

Alarko Canier 10 Yılda İki Kat Büyüdü

Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin de 10 yıl önce 110 milyon dolar olan cironun. 2007’de 220 milyon dolara ulaşlığını, böylece 10 yılda iki kat büyüme hedefi gerçekleştirdiklerini kaydetti. Şahin. "bu yıl 233-235 milyon dolar ciro yapabilmeyi hedefliyoruz. Bu yıl ihracatta 40 milyon doları aşabiliriz. Gizli hedefimiz 45 milyon doların üzerine çıkabilmek. Önümüzdeki dönemde üretimimizin yarısını ihraç etmeyi, yani 65-70 milyon dolarlık ihracata ulaşmayı ve bunu kalıcı hale getirmeyi hedefiliyoruz. Her yıl ürün geliştirme için 4 milyon dolar yatırım yapıyor, ortalama 10 yeni ürünü pazara sunuyoruz" diye konuştu.

Tümünü Temizle
Karşılaştır