Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Geleceğe Yatırım Yaptı

İklimlendirme sektörünün öncü firması Alarko Carrier, yenilenebilir enerji kullanarak sıcak su üreten cihazlarla uyumlu, kombi boyler ve ısıl denge tankını pazara sundu.

Bu ürünler, klasik yardımcı ünitelerin yenilenebilir enerjiyle sıcak su üreten cihazlar için yeterli olmadığı durumlarda ideal sıcak su konforu sunuyor.

Alarko Carrier kombi boyler, ısıtma tesisatından gelen suyun depolanmasını ve duşla musluklara gidecek sıcak kullanım suyunun üretimini tek bir cihazda gerçekleştirerek alandan tasarruf imkânı sağlıyor. En üst seviyede ısı yalıtımı yapılan kombi boyler, kazan suyuyla kullanım suyunu birbirine karıştırmadan, ısılarını birbirine aktarıyor. İçinde serpantin bulunan boyler tipinde güneş enerjisi de sisteme katkıda bulunarak daha ekonomik bir ısıtma sağlanıyor. Bağlantı serpantine yapılarak güneş enerjisi sisteminde dolaşan ve özel katkı maddeleri içeren suyla diğer ısıtma kaynaklarının suları birbirine karışmıyor.

Kullanım suyuyla temas eden yüzeyleri emaye, diğer iç yüzeyleri siyah çelik sacdan üretilen serpantinli boylerin 500 litreyle 2000 litre arasında 9 farklı modeli bulunuyor. Isıtma tarafı 3 bar, sıcak su tarafı 10 bar’lık basınca dayanabiliyor. Isıl denge tankı, birden fazla ısı kaynağının tesisatı besleyeceği durumlarda, sıcak suyun tek bir hacimde toplanmasını ve buradan dağıtılmasını sağlayan basınca dayanaklı bir su deposu işlevi görüyor.

Isıl denge tankında depolanan sıcak su, ısıtma tesisatından gelen ani ısı ihtiyacına cevap veremeyen katı yakıtlı kazan ya da ısı pompasının yerine bu ihtiyacı kolayca giderebiliyor. Yüksek seviyede ısı yalıtımı yapılan tank, üzerinde bulunan çok sayıdaki giriş çıkışla projelendirme ve montaj kolaylığı sağlıyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır