Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier’dan El Kitabı

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) ve Alarko Carrier San. vaTic. A.Ş., Carrier’ın yeni ürünü "Aquasnap Puron" ile "Carrier Hava Koşullandırma Sistem Tasarımı El Kitabı Cilt 1"i basına tanıttı.

10 Mart’ta İstanbul Swiss Otel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, Kyoto Protokolü’ne uygun olarak üretilen, ilk büyük ölçekli soğutucu Aquasnap Puron’u sunmaktan memnun olduklarını ifade etti. Şahin, "Kullanılan puron gazı sayesinde ozon tabakasına zarar vermeyen bu ürün, ekonomik yanıyla da benzerlerinden ayrılıyor" dedi.

Konuşmasında, geçtiğimiz yıl Alarko Carrier olarak 197.5 trilyon TL. ciroya ulaştıklarını belirten Önder Şahin, bu yıl da 200 trilyon ciro hedeflediklerini kaydederek şöyle devam etti: "Alarko Carrier, sahip olduğu teknolojik alt yapısı ve üretim anlayışıyla hem kendi alanındaki öncülüğünü sürdürecek, hem de Carrier’in global sistemi içinde önemini giderek artıracaktır. Bizler bugün içinde bulunduğumuz durumu bir başarı olarak kabul etmekle beraber, bu başarıyı içinde bulunduğumuz ortama borçlu olduğumuzu düşünüyoruz."

Yaptığı konuşmada Alarko Carrier’a derneğe katkılarından dolayı teşekkür eden TTMD Başkanı Hüseyin Erdem ise, sektördeki öncelikli hedeflerinin birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu belirtti. Erdem, "Bilindiği gibi sektörümüzün pazardaki payı küçüktür. TTMD olarak bu payın büyümesini sağlamayı amaç ediniyoruz" dedi.

Toplantıda Aquasnap Puron’un tanıtımıyla ilgili bir sunum yapan Carrier Fransa Montluel Fabrikası Ticari Sistemler Pazarlama Müdürü Mazin Ghannam, ürünün küresel ısınmaya neden olan karbondioksit gazının yayılımmı en aza indirgeyerek çevreyle uyum içinde çalıştığını ve Kyoto Protokolü’ne uygun olarak üretildiğini söyledi. Montluel Fabrikası Ticari Sistemler Ürün Müdürü Pierre Crevat da, ürünün genel özelliklerine değindi.

"Hava Koşullandırma ve Sistem Tasarımı"

Alarko Carrier, 1998 yılında ortaklık kurduğu Carrier’in, teknolojik bilgi ve birikimini bir araya getirerek yayımladığı "Hava Koşullandırma ve Sistem Tasarımı" kitabını Türkçe’ye çevirerek iklimlendirme sektörünün hizmetine sundu.

Alarko Carrier Pazarlama Müdürü Hırant Kalataş, el kitabının, hava koşullandırma sektöründe ASHREA yayınlarının yanı sıra temel kaynak kitap olarak kabul gördüğünü belirtti. Kalataş, 460 sayfalık kitabın; yük tahmini, hava dağıtımı, borulama tasarımı bölümlerinden oluştuğunu ve 67 örnek, 288 şekil, 114 tablo ve 45 diyagramı içerdiğini aktardı. Kalataş şöyle konuştu: "İki seneyi bulan, uzun bir çalışmanın eseri olan bu kitabın hazırlanmasına katkıda bulunanlar arasında iki kişinin özel yeri var. 2002 yılında kaybettiğimiz İhsan Önen, hazırlanacak bu kitapların redaktörlüğünü üstlenmişti. Alarko Carrier Mühendislik Geliştirme Eğitimleri sırasında ilk çalışmalarımıza başlamıştık, ancak kısa bir süre sonra aramızdan ayrıldı. Bu kitabı ona adıyoruz. İzmirli meslektaşımız Şevket Arslan mühendislik yaşamı boyunca yıllarını Carrier System Design’ı çevirmeye vermişti. Bu çabasından haberimiz olunca, emeğini değerlendirmek istedik. Onun kurşun kalemle, ikinci hamur kağıda elle yazarak hazırladığı çeviri de kitabın hazırlanması sırasında bir kaynak olmuştur."

Tümünü Temizle
Karşılaştır