Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier Isi Pompasi İle Hayat Daha Konforlu

Alarko Carrier güvencesiyle pazara sunulan sistem kolay ve hızlı kurulum imkanıyla farklı tarz ve büyüklükteki mekanlar için etkili iklimlendirme sunuyor.

Kullanıcılarına gerçek konfor sunmayı amaçlayan Alarko Carrier’ın ısı pompası sistemi, fan-coil üniteleriyle aktif, yerden serinletme sistemiyle de pasif soğutma yapıyor.

Alarko Carrier güvencesiyle pazara sunulan sistem kolay ve hızlı kurulum imkanıyla farklı tarz ve büyüklükteki mekanlar için etkili iklimlendirme sunuyor.

İstanbul Gülbahçe Konağı’nda Aktif ve Pasif Soğutma

İstanbul’da Osmanlı konak estetiğinin en güzel örneklerinden Gülbahçe Konağı’nda Alarko Carrier ısı pompası sistemi (sulu sistem) tercih edilerek duvar tipi fan-coil üniteleri ve yerden serinletmeyle konforlu ve enerji tasarruflu bir sisteme geçiş yapıldı. Konağın çatısına Carrier 30RQ-033CH model ısı pompası monte edildi. Isı pompası; kış mevsiminde fan-coil ünitelerine 50°C ısıtma suyu göndererek doğalgaz kazanıyla ısıtılan mevcut yerden ısıtma sistemini destekliyor. Bu sayede yerden ısıtma sistemi uzun süre kullanım dışı kaldığında konutun ısıtmada rejime girme süresi etkin şekilde kısaltılıyor. Yaz mevsiminde ise fan-coil ünitelerine 7°C soğutma suyu gönderiliyor, bunun yanında yerden serinletme sistemine 3 yollu karışım vanası kontrolü yapılarak 20°C soğutma suyu gönderiliyor.

Bina otomasyon sistemiyle kontrol edilen sistemde fan-coil üniteleri hedef oda sıcaklığına ulaşıldığında otomatik olarak kapanıyor. Yerden serinletme sistemi ise daima devrede kalıyor ve bu sayede fan-coil ünitelerinin çalışma süresi kısaltılıyor. Sessiz soğutma ile de çok yüksek konfor elde ediliyor.

Her odaya yerleştirilen sensörler sayesinde, bağıl nem seviyesi yoğuşma meydana gelecek seviyeye ulaştığında ilgili odanın yerden serinletme kolektöründeki aktuatörlerin kapatılmasını, böylece su akışının kesilmesini sağlıyor, ilave emniyet olarak tüm her yerden serinletme kolektörünün üzerine yerleştirilen nem-şalterleri sayesinde, kollektörler üzerinde yoğuşma meydana gelirse yine aktuatörler kapatılarak su akışı kesiliyor, bu sayede evin zemininde yoğuşma riski minimize ediliyor.

Aquasnap İle Kolay Bakım Hızlı Montaj

Hızlı montaj özelliği ve kolay bakımı ile hayatı kolaylaştıran Aquasnap serisi, enerji verimliliği sağlayan çalışma ile hizmeti bir araya getirirken; yüklenicilere zaman ve para kazandırıyor. Yüklenicilerin işçilik maliyetlerini kontrol altında tutmasına olanak sağlayan Aquasnap, son kullanıcılar için tüm yıl boyunca konforlu bir iç mekân iklimi yaratılmasını sağlıyor.

Her Yere Monte Edilebilen Tak-Çalıştır Çözüm

Hayata konfor katan Aquasnap serisi; düşük profili ve az yer kaplaması sayesinde hemen her yere monte edilebilirken, küçük ofisler, oteller ve mağazalar için ideal bir çözüm sunuyor. Her ünitesine fabrikada çalışma testi yapılan Aquasnap serisi, bileşen seçimi için zaman kaybedilmesine engel oluyor. Ayrıca, sisteme opsiyonel olarak hidronik modül de eklenebiliyor.

Çevreye Duyarlı İklimlendirme Carrier, iklimlendirme

Carrier iklimlendirme sistemlerinin imalatı ve çalışmasına dair olumsuz azaltmak için büyük çaba gösterir. Aquasnap üniteler, diğer soğutucu akışkanlardan daha çevreci olduğu bilinen, ozon tabakasını inceltme potansiyeli sıfır olan Puron soğutucu akışkan R-410A kullanır.

Ayrıca yeni Aquasnap hava-soğutmalı soğutma grupları, daha önceki modellere göre daha az soğutucu akışkan gerektirir. Üniteler, Eurovent sertifikalı Sınıf A özelliklidir, bir önceki nesle göre daha az enerji tüketir ve daha az C02 yayar. Ayrıca Avrupa Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinin (EPBD) amaçlarına katkı sağlamak amacıyla üretilmişlerdir.

Tümünü Temizle
Karşılaştır