Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier, Isı Gider Paylaşımına Adım Attı

Enerji Verimliliği Yasası’yla beraber Türkiye’de 1000 metrekare ve üzeri binalarda ısı paylaşım sisteminin zorunlu hale getirilmesi, ısı paylaşım sektörüne yönelik yatırımları da artırdı. Isıtma-soğutma sektöründe faaliyet gösteren Alarko Carrier Alman menşeli ısı giderleri paylaşım şirketi Techem ile işbirliğine giderek sektöre adım attı.

Bu hizmetle merkezi sistemle ısınan binalarda tükettiğin kadar öde döneminin başladığını dile getiren Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, ısı kullanımında elektrik ve su sayacına benzer bir sistem sunduklarını söyledi.

Şahin, “Apartmanda ortak kazan yanacak ancak herkes kullandığı ısı kadar para ödeyecek. Isı gider paylaşımında daireler, metrekareye göre değil, harcadığı yakıt miktarına göre değerlendirilecek. Böylece, kullanıcılar, yüzde 30’a yakın tasarruf edecek” dedi.

Fiyatı 48 euro

Payölçer cihazla Türkiye’nin yılda 1 milyar dolarlık enerji tasarrufu sağlayacağını belirten Şahin, “Türkiye geçtiğimiz yıl 17.8 milyar dolarlık doğalgaz ithal etti. Doğalgazın yüzde 21’i ısıtmada kullanıldı” dedi.

Cihaz 48 euro’ya satılacak. Techem Batı Avrupa Bölge Direktörü Günler Weiss. Türkiye’nin kendileri için önemli bu pazar olduğunu ifade etti. Weiss, “Türkiye’de her yıl 600 binden fazla konut yapılıyor. Henüz 10 bin konutta cihazımız var. Hedefimiz 2 yılda bu sayıyı 20 bine çıkarmak” dedi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır