Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier, SA 8000 ile Çalışanlarına Avrupa Standartlarını Sağlıyor

Önümüzdeki yıllarda Avrupa’ya ihracatta ön şart olarak istenecek belgelerden biri olan SA 8000’i (Sosyal Sorumluluk 8000) sektöründe almaya hak kazanan ilk firma olan Alarko Carrier, bu belge ile çalışanlarına ve topluma karşı sosyal sorumluluk taahhüdünü yerine getiriyor.

İşgüvenliği, çalışma koşulları, çalışanların sağlık güvenliği, zorla çalıştırma, örgütlenme-toplu sözleşme hakkı, ayrımcılık, çalışma saatleri ve ücret politikaları konularında Avrupa Birliği standartlarını sağlayan firmaların almaya hak kazandığı SA 8000’e Türkiye’de sadece 4 kuruluş sahip. İngiliz Standartları Enstitüsü (BSI-British Standarts Institute) tarafından onaylanan SA 8000 belgesini 2005 yılında almaya hak kazanan Alarko Carrier, o günden bu yana yapılan tüm denetimlerden başarıyla geçti.

ISO 9000 ile müşteriye taahhütünü, ISO 14001 ile çevreye taahhütünü, OHSAS 18001 ile de çalışana güvenli iş ortamı taahhütünü belgelediklerini belirten Alarko Carrier Yardımcı İşletmeler Müdürü Erkin Savçin, ihracatta. 2000’li yıllarda sadece ISO 9000 belgesinin arandığını, bugün ise ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgesini istenir duruma geldiğini vurguladı. Savçin, "2005 yılında almış olduğumuz SA 8000 belgesi, bu üç belgeyi tamamlayıcı nitelikte. Önümüzdeki dönemde ihracatlarda karşımıza ön şart olarak çıkacağını ve dışa açılımlarda avantaj sağlamamıza yardımcı olacağını düsünüyoruz” dedi.

Alarko Carrier

1954 yılında kurulan ve ısıtma, soğutma, havalandırma, su arıtma ve basınçlandırma alanlarında faaliyet gösteren Alarko Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1998 yılında, alanında dünyanın lider kurulusu Carrier ile eşit oranda ortaklığa girdi ve şirketin adı Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.

Alarko Carrier’ın endüstriyel faaliyetleri, Genel Yönetim Merkezi’ne bağlı olarak, Gebze Ana Üretim Tesisleri ile Dudullu Radyatör Üretim Tesisi’nde; ticaret ve pazarlama faaliyetleri ise İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Despaş şubeleri ve Antalya bürosu tarafından yürütülüyor.

Gebze Tesisleri

Alarko Carrier Gebze Kompleksi (ACGK), Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 60 bin 500 m²’lik arazi üzerinde 36 bin 800 m²’lik kapalı alana sahip. Kompleksin inşaatına 1 Temmuz 1999’da başlanıp, 1 Kasım 2000’de bitirildi. Carrier ortaklığından sonra üretim teknolojisini yenileyen ve organizasyonunu modernleştiren, ISO 9001 belgeli Ana Üretim Tesisi’nde Carrier markası ile klima santrali, fan coil, kombi, brülör ile dalgıç ve sirkülasyon pompası üretiliyor. Alarko Carrier üretim tesislerinde 475 kişi, yönetim, satış ve pazarlamada 228 kişi, AR-GE ‘de 35 kişi olmak üzere toplam 738 kişi çalışıyor.

Radyatör Üretim Tesisi

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde 18.000 m²’lik alanda kurulu olan, 11.000 m² kapalı alanı bulunan Dudullu Radyatör Üretim Tesisisi’nde, yurtiçi ve yurtdışı pazarlar için panel radyatör üretiliyor.

Isıtma konusunda ise, panel radyatör, kombi, brülör, sıcak su sirkülasyon pompası gibi ürünlerin üretimini yanı sıra, yoğuşmalı kombi, döküm ve çelik kazan, banyo radyatörü, genleşme tankı, boyler, vb. Tamamlayıcı ürünlerle Alarko Carrier tüm ısıtma cihazları konusunda faaliyet gösteren sektördeki az sayıda firmadan birisi. Alarko Carrier brülör ve sirkülasyon pompası üretimine, ülkemizde başlayan ilk kuruluş.

Tümünü Temizle
Karşılaştır