Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier, Panel Radyatör Üretimini İki Katına Çıkarıyor

Alarko Carrier, 12 milyon USD’lik bu ek yatırım ile panel radyatör üretim kapasitesini iki katına çıkararak yıllık l milyon metre üretime imza atmayı hedefliyor. Alarko Holding Başkanı İshak Alaton "12 milyon USD’lik ek yatırım ile ihracatımız daha da artacak" dedi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, açılışı gerçekleştirilen ek yatırımı, sadece bir üretim hattı ilavesi olarak değil, 22 yıllık geçmişe sahip bir fabrikanın iş ve mal akışını modernleştiren bir proje olarak görmek gerektiğini vurguladı.

İshak Alaton, "Tam kapasite ile üç vardiya çalışan Alarko Carrier Dudullu Panel Radyatör Fabrikası’nın üretim miktarının yarısının, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor olması gurur verici. 12 milyon USD’lik ek yatırım ile ihracatımızı daha da artıracağız" diye konuştu.

Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin de tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’de ısıtma sektörünün son dönemde hızla yükselen bir grafikte büyüdüğüne dikkat çekti. Şahin, ısıtma pazarının, Türkiye’de konut sektöründe yaşanan hareketlenmeye ve doğalgaz kullanımının ülke genelinde yaygınlaşmasına paralel olarak önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edeceğini belirtti. Yakın zamanda 35’in üzerinde kentin doğalgaza kavuşacağını söyleyen Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:
"Bu kentlerdeki yaklaşık 1.5 milyon konut ısıtma sektörünün potansiyel hedefi konumuna gelecek. Bu gelişmenin dışında, bugün her 100 haneden 80’inde kalorifer olmaması ve yıllık ortalama yeni konut talebinin 600 bin civarında seyretmesi de sektörün büyüme potansiyeline işaret ediyor. 2005 yılında pazarda, 2002’ye oranla yüzde 51’lik bir artış yakalanmış olması, ısıtma cihazlarının geleceğinin parlak olduğunun bir göstergesidir. "2006 yılında Alarko Carrier olarak iç pazarın yanı sıra dışa pazara da ağırlık vereceklerinin altını çizen Önder Şahin, farklı ihtiyaçlara seslenen çeşitli ürünleri ile 2006 yılında toplam 30 milyon USD tutarında bir ihracatı hedeflediklerini belirtti. 1992 yılında borsaya açıldıklarından bu yana hiç zarar göstermeyen şirketler arasında yer almaktan kıvanç duyduklarını belirten Önder Şahin, 2005 yılında toplam 225 milyon YTL ciro elde ederek 2004 yılına göre yüzde 15 büyüme kaydettiklerini söyledi. Şahin. 2006 yılında yüzde 10 büyüme ile yaklaşık 250 milyon YTL’ye yakın bir ciro elde etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Tanıtım toplantısında söz alan Carrier Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı David Apel ise, harika insanlara ve zengin tarihi mirasa sahip bu ülkede olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek konuşmasına başladı. Türkiye’nin Batı dünyası için hem sosyal hem de ekonomik öneminin giderek arttığına dikkat çeken David Apel, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyeliğinin Avrupa için gerekliliğine inandığım sözlerine ekledi. Apel, 2001’deki ciddi yavaşlamanın ardından Türk ekonomisinin hızla kendini toparladığını; bugünn da Türkiye’nin bölgedeki gücünün" ve ekonomik katkısının bir göstergesi olduğunu belirtti.

Tümünü Temizle
Karşılaştır