Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier İhracatını Artırmayı Sürdürüyor

Isıtma, havalandırma ve hava koşullandırma sektöründe faaliyet gösteren Alarko Carrier, küresel ve yerel pazarlardaki ekonomik dalgalanmalara rağmen, iç pazar ve ihracatta elde ettiği sonuçlarla kârlılığını korudu. 2013 yılında cirosu 370 milyon TL’ye yükselen Alarko Carrier, 2012’ye göre %34 artışla yaklaşık 35 milyon TL net kâr elde etti. Cirosunun %10’undan fazlasını ihracattan sağlayan Alarko Carrier, geçen yıl 51 milyon TL tutarında ihracat yaptı. Yurtdışındaki önemli projelerin çözüm ortağı olarak dikkat çeken şirket, 2013’te Avustralya’dan Nijerya’ya, Almanya’dan Özbekistan’a tam 51 ülkeye ihracat gerçekleştirdi.

Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, “Yurtiçi ve yurtdışında ekonomik açıdan hareketli bir yılı geride bıraktık. Ekonomik dalgalanmalara rağmen iklimlendirme sektörü geçen yıl %10,7 büyüyerek, 4 milyar 200 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Alarko Carrier da 2013’teki zorlu rekabet şartlarına rağmen büyümesini sürdürdü. 2014 zor bir yıl olacak, ancak Alarko Carrier’ın sektöründeki güçlü duruşu, olumsuzluklardan etkilenmememizi sağlayacak. Gebze fabrikamızda üretilen ürünlerle Rusya’dan Avustralya’ya ve körfez ülkelerine, Kenya’dan Fransa’ya çok çeşitli ülkelerdeki büyük projeler için ihracat yapacağız” dedi.

İç pazardaki gelişmelere de değinen Şahin, “Temmuz 2013’te Resmi Gazete’de yayımlanan Çevreye Duyarlı Tasarı Gerekleri Tebliği ile 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren 12 kW’a kadar klimalarda enerji verimliliği kriterleri, enerji sınıfları ve ölçümleri yeniden tanımlandı. Böylece yıllardır öncülüğünü yaptığımız inverter teknolojisi, pazarda zorunlu hale geldi. Halen pazara sunduğumuz yüksek enerji verimli ürünler sayesinde, bu düzenlemeden pozitif etkilenerek, 2014’te daha güçlü bir pozisyon elde edeceğiz. Enerji verimliliği yüksek ürünlerin kullanımını teşvik eden veya zorunlu kılan çeşitli yasal düzenlemeler yapılıyor. Bu düzenlemeler, bizim uzun yıllardır enerji verimliliği yüksek ürünler geliştirmek için yaptığımız yatırımların geri dönüşünü sağlayacak” diye konuştu.

Tümünü Temizle
Karşılaştır