Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier, “Enerji Verimliliği Kanunu” Hakkında Bilgilendiriyor

Alarko Carrier, Kayseri bölgesinde faaliyet gösteren proje ve taahhüt tesisat firmaları ile müteahhitler ve bayilere yönelik “Enerji Verimliliği Kanunu ile Isıtma-Soğutma Sektöründe Öne Çıkan Cihazlar, Uygulamalar ve Yenilikler” konulu bilgilendirme semineri düzenledi.

Hilton Otel’de düzenlenen seminerde Enerji Verimliliği Kanunu ile zorunlu kılınan ısı gider paylaşımı ile ilgili yasal düzenleme, mevzuat ve sistem uygulamaları katılımcılarla paylaşıldı. Katılımcılara ayrıca Alarko Carrier’ın enerji tasarrufu ve çevreye duyarlılık özellikleriyle öne çıkan Wolf Yoğuşmalı Kazan, Techem Isı Paylaşım Sistemleri, Toshiba VRF Sistemleri ve Esita Isı Pompası ürünleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Alarko Carrier Bayilik Satış koordinatörü Haluk Ferizoglu, seminerde yaptığı konuşmasında, Alarko-Techem ısı gider paylaşım sisteminin oldukça kolay bir şekilde tüketiciye herhangi bir zahmet yaratmadan uygulandığını söyledi. Ferizoglu; “Sistemin uygulandığı yerde bulunan radyatörlerdeki klasik vanaların yerine sıcaklık ayarı yapabilen termostatik vanalar takılıyor. Isı payölçer cihazı ise peteğin üzerine monte ediliyor. Termostatik vananın üzerindeki sensör odanın sıcaklığını ölçüyor ve istenilen derece yakalandığında, radyatöre giden sıcak su otomatik olarak kesiliyor. Pay ölçer ise ne kadar harcama yapıldığı bilgilerini depoluyor. Sistemle istenilen oda istenilen sıcaklığa ayarlanabiliyor. Ancak yasa gereği hazırlanan yönetmeliğe göre bir odanın sıcaklığı 15 derecenin altına düşürülemiyor. Sistem monte edildikten sonra Alarko -Techem çalışanları, her ay binaya yakın bir yere gelip evin içine girmeden, radyo frekanslı okuma cihazları ile her dairenin harcama bilgilerini alıyor. Gelen fatura buradan toplanan bilgiler ışığında değerlendiriliyor ve her daireye ayrı bir döküm gönderiliyor” dedi.

Seminerde ayrıca Alarko Carrier İş Geliştirme ve Denetim Müdürü Özgen Çoğulu’da bir sunum yaptı. Çoğulu; “Alarko Carrier Enerji Verimliliği Yasası’yla zorunlu kılınan ısı gider paylaşım sistemi kapsamında önemli çalışmalar yapıyor. Alarko Carrier, sektörün dünya lideri olan “Techem” ile gerçekleştirdiği iş birliği ile kendi tecrübesini, Techem uzmanlığı ile birleştirerek “Isı Gider Paylaşım Sistemleri” ile fark yaratıyor” dedi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır