Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier 57 Ülkeye İhracat Yapıyor

2014 yılı itibarıyla aktif olarak ihracat yaptığımız ülke sayısını 57’ye yükselttik. Bu kapsamda Fildişi Sahili, Cibuti, Macaristan, Malta, Makedonya, Mauritius, Umman, Papua Yeni Gine, Filipinler, Uganda, Ukrayna ve Yemen’i ihracat listesine ekleyen şirketimiz, ülkeye ve sektöre katma değer yaratmaya devam ediyor.

2013’te toplam 51 milyon TL’lik ihracat gerçekleştiren Alarko Carrier, 2014 yılında eklenen yeni pazarlarla birlikte, Kasım 2014 itibanyla 69 milyon TL’lik ihracat yaptı. Ağırlıkla klima santrallari, radyatörler ve çatı tipi klimalar ihraç ederken, büyük çaplı projelerin çözüm ortağı olmayı sürdürdü.

Alarko Carrier olarak, ürünlerimize ilgi gösteren bölgelere ihracatı artırmayı hedefliyor, bu doğrultuda pazar potansiyeli yüksek ülkeleri tespit, ederek işbirliği için girişimde bulunuyoruz.

Bunun dışında yılın dokuz aylık döneminde şirketimiz 292,8 milyon TL’lik hasılata ulaşırken, aynı dönemde 23 milyon TL net kâr elde ettik. Böylelikle dokuz aylıkta, 2013 dokuz aylık dönemine göre hem hasılatımızı hem de kârımızı artırmış olduk.

ANALİZ

“YUKARI HAREKET DEVAM EDİYOR”

Seda Yalçınkaya/İntegral Menkul Değ. Araş. Uzmanı

“Alarko, 2013 Aralık ayında 21,35 seviyesinden başlayan yükseliş kanalı içerisinde yukarı yönlü hareketlerine devam ediyor. 37,00 bölgesinde bulunan direncin üzerine geçilmesi durumunda, teknik olarak 12,80 seviyesindeki direncine yükselme potansiyeli oluşabilir. Hisse, Endekse Paralel Getiri, getirmekle birlikte 19,30 Fiyat/Kazancı olan sektörün altında, 10,59 F/K ile iskontolu olarak işlem görüyor.”

“İSKONTOLU İŞLEM GÖRÜYOR”

Adnan Çekçen/Destek Menkul Değerler Finansal Analisti

“Şirketin PD/DD değerinin ve F/K oranının sektör ortalamasının altında olmasından dolayı hissenin iskontolu işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Teknik olarak baktığımızda hissenin genel trendi yukarı yönlü olmakla birlikle 35,06 ilk direnç seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda ise 36,67 seviyesi hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 33.27 desteği takip edilmeli.”

Tümünü Temizle
Karşılaştır