Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Alarko Carrier, 35 Ülkeye İhracat Gerçekleştiriyor

Alarko Carrier Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hırant Kalataş, Alarko Carrier olarak 2007 ylında ISO 500 listesinde 335’inci sırada yer aldıklarını belirterek, “Yıllardan beri listeye girip bu sıralar civarında yer alıyoruz. Bu bizim Türk sanayinin gelişimine paralel bir gelişim gösterdiğimizi ifade ediyor. ISO Raporunu faydalı buluyorum. Sıralama esas olarak üretimden satışlara göre yapılıyor ve bunda firmaların beyanları esas alınıyor, bu beyanların bazılarında bariz hatalar olsa dahi, firmamızın Türk sanayi içindeki yerini belirlemek, sektördeki diğer firmalarla kıyaslamasını yapmak açısından faydalı. Biz borsada olduğumuzdan dolayı tüm finansal verilerimiz şeffaf, ancak sektörümüzde bizim dışımızda borsada bulunan sadece bir iki firma var” diye konuştu.

Kalataş, Alarko Carrier’ın borsaya açıldığı 1992’den beri sürekli kar açıklayan bir şirket olduğunu ifade etti. Şirketin bu yıl 10’uncu yılını kutladığını kaydeden Kalataş, 10 yıl önce 110 milyon dolar olan cironun bugün iki katına çıktığını ve 2007’yi 220 milyon dolarlık bir ciroyla kapadıklarını vurguladı.

2007 yılını 35 ülkeye 37 milyon dolar ihracat ile kapattıklarını dile getiren Hırant Kalataş, “Şırketimizin ihracatta başlıca pazarları arasında İngiltere, İspanya, Yunanistan, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, Afganistan, Fransa, İtalya, Macaristan, Almanya, Romanya, İrlanda, Slovakya, Suriye, Çin, Hindistan, Şili, Lübnan ve Pakistan yer alıyor. Çin’e her yıl yaklaşık 2 milyon dolarlık klima ihracatı gerçekleştiriyoruz. Alarko Carrier olarak ‘sağlıklı, hazmedilebilir, kalıcı ve sürdürülebilir’ büyümeyi tercih ediyoruz. 700’e yakın çalışanı ve Türkiye çapında bayilikleri olan bir fırmayız ve risklerimizi minimize etmemiz, organizasyonumuzu çok iyi korumamız için bu büyüme oranının en sağlıklısı olduğunu düşünüyoruz. Bu yılki bütçemizde de, hem ciro hem de karlılığımızda yüzde 10 civarında reel büyüme beklentisi içerisindeyiz. İklimlendirme konusunda hem ısıtma hem de klima alanlarında en geniş yelpazede çalışan şirket olarak tanınıyoruz” dedi. Kalataş, hem merkezi hem de bireysel klimalar konusunda faaliyet gösteren Alarko Carrier, özelikle merkezi klimalar konusunda sektörün en önde gelen kuruluşu olduğunu söyledi.

“Üretim tesislerinde 738 kişi çalışıyor”

Bakü-Ceyhan boru hattındaki kontrol istasyonlarından Fenerbahçe Stadyumu’na, Kanada Büyükelçiği’ne, Dışişleri Bakanlığı Ek Binası’ndan Ankara’nın yeni kongre merkezi olmaya aday Ankara Sheraton Oteli’nin ek binasına, Alanya Royal Pergasos Oteli’ne, İstanbul Ramada Plaza’ya, İstinye Bay Konakları’ndan, Acıbadem Bursa Hastanesi ve Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geniş bir yelpazede iklimlendirme faaliyetlerini sürdürüyor.

Isıtma konusunda ise, panel radyatör, kombi, brülör, sıcak su sirkülasyon pompası gibi ürünlerin üretiminin yanı sıra, yoğuşmalı kombi, döküm ve çelik kazan, banyo radyatörü, genleşme tankı, boyler, vb. tamamlayıcı ürünlerle, Alarko Carrier tüm ısıtma cihazları konusunda faaliyet gösteren sektördeki az sayıda firmalardan birisi olarak göze çarpıyor. Alarko Carrier brülör ve sirkülasyon pompası üretimine, ülkemizde ilk başlayan kuruluş olarak dikkat çekiyor.

Alarko Carrier’ın endüstriyel faaliyetleri, Genel Yönetim Merkezi’ne bağlı olarak Gebze Ana Üretim Tesisleri ile Dudullu Radyatör Üretim Tesisi’nde; ticaret ve pazarlama faaliyetleri ise İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Despaş ve Antalya büroları tarafından yürütülüyor. Teknolojisini yenileyen, dış pazarlara erişim olanaklarını ve rekabet gücünü artıran Alarko Carrier, endüstriyel satış / pazarlama ve satış sonrası hizmetler alanlarında da faaliyet gösteriyor.

Alarko Carrier Gebze Kompleksi (ACGK), Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 60 bin 500 metrekarelik arazi üzerinde 36 bin 800 metrekarelik kapalı alana sahip. Carrier ortaklığından sonra üretim teknolojisini yenileyen ve organizasyonunu modernleştiren, ISO 9001 belgeli Ana Üretim Tesisi’nde Carrier markası ile klima santrali, fan coil, kombi, kat kaloriferi, brülör ile dalgıç ve sirkülasyon pompası üretiliyor. Alarko Carrier üretim tesislerinde 475 kişi, yönetim, satış ve pazarlamada 228 kişi, AR-GE’de 35 kişi olmak üzere toplam 738 kişi çalışıyor. Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde 18 bin metrekarelik alanda kurulu olan 9 bin 250 metrekare kapalı alanı bulunan Dudullu Radyatör Üretim Tesisi’nde, yurtiçi ve yurtdışı pazarlar için panel radyatör üretiliyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır