Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

ALARKO CARRIER, ‘YENİ NESİL’ İLE PAZAR PAYINI ARTIRACAK

Alarko Carrier Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hırant Kalataş, yılın sonlarına doğru, yeni nesil soğutucu akışkan içeren (R410A) çatı tipi klimalarını pazara sunacaklarını belirterek, “Gebze fabrikamızdaki Ar-Ge merkezinde uzun süredir devam eden çalışmalar birkaç ay içinde tamamlanacak. Yeni nesil çatı tipi klimalarımız sadece Türkiye’de değil, bütün EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ülkelerinde kullanılmaya başlanacak” dedi. Kalataş, “Yeni nesil cihazlarımızla verimlilik, ısı geri kazanım opsiyonu, çevre dostu soğutucu akışkanıyla müşterilerimizin beklentilerini tam olarak karşılayacağız. Yeni cihazlarımızla pazar payımızı da iki katına çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Geçen yıl 170 milyon dolar ciro gerçekleştirdiklerinin bilgisini veren Kalataş, bu cironun 30 milyon dolarını ihracattan elde ettiklerini söyledi. 2011 yılının ilk çeyreğinde, geçen yıla göre satışlarının oldukça iyi geçtiğine dikkat çeken Kalataş, bu yıl ihracatın, toplam satışlar içindeki payını daha da artırma hedefinde olduklarını vurguladı. Gerçekleştirdikleri ihracatın önemli bir kısmını Batı Avrupa ülkelerine yaptıklarını dile getiren Kalataş, direkt ihracatın yüzde 63’ünü Avrupa, yüzde 25’ini Asya, yüzde 12’sini de Afrika ülkelerine yaptıklarını aktardı. Carrier’ın dünyadaki bilinirliliğinin ve ürünlerinin kalitesinin, ihracat güçlerini artırdığını ifade eden Kalataş, başlıca ihracat pazarlarının İngiltere, İspanya, Yunanistan, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Ukrayna, Azerhaycan, Özbekistan, Gürcistan, Afganistan, Fransa, İtalya, Macaristan, Almanya, Romanya, İrlanda, Slovakya, Suriye, Çin, Hindistan, Şili, Lübnan ve Pakistan olduğunu söyledi.

“Irak İçin Hazırlıklarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor”

2011’in Ocak ayında Süleymaniye Build Expo Fuarı’na katıldıklarını ve Avrupa standartlarında üretim ile tasarım tekniklerine, sahip ısıtma, soğutma ve su basınçlandırma ürünlerini sergilediklerini açıklayan Hırant Kalataş, bu çerçevede Irak pazarına giriş için yetkililerle özel görüşmeler gerçekleştirdiklerini aktardı.

Irak’ın yeni yapılmakta olan toplu konut yatırımları, üniversite ve kamu binalarıyla hızlı bir büyüme gösterdiğine işaret eden Kalataş, “Bu yeni yapılanma özellikle merkezi sistem ısıtma ve soğutma sistemleri ile su basınçlandırma ürünleri açısından önemli fırsatlar oluşturuyor” dedi. Kalataş, şöyle devam etti; “Fuar vesilesi ile distribütörlük alanında yaptığımız görüşmeler de son derece verimli geçti. Görüşmelerimiz sonucunda, en kısa süre içerisinde Irak pazarı için bir mağaza açılmasına karar verildi. Alarko Carrier olarak Irak pazarına girmek için hazırlıklarımıza hızla devam ediyoruz” diye konuştu.

“CRM’nin Meyvelerini Bu Sene Toplayacağız”

2010 yılında en büyük yatırımlarından birinin CRM (Customer Relationship Management) altyapı çalışmaları olduğunu dile getiren Hırant Kalataş, yaklaşık bir yıldır hazırlık çalışmalarını sürdürdükleri SAP tabanlı CRM sistemine, mayıs ayı içinde geçtiklerini söyledi. Bu yeni sistemle müşterilerini çok daha yakından takip ederek, onların beklentilerini çok daha iyi anlayacaklarını dile getiren Kalataş, “2011 yılında bu yeni sistemin meyvelerini toplayabileceğimizi düşünüyoruz. Sistem, hem satışlarımıza olumlu yansıyacak, hem de müşterilerimizin memnuniyeti daha üst düzeyde olacak” dedi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır