Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

ALARKO CARRIER 2005’TE YÜZDE 15 BÜYÜDÜ

Halka açıldığı 1992 yılından bu yana İMKB’de hiç zarar açıklamayan şirketler arasında yer alan Alarko Carrier’in 2005 yılında yaklaşık 225 trilyon liralık bir ciroya ulaştığını açıklayan Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, 2005 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 15 büyüyen şirketin ‘2006’da yüzde 10’luk bir büyüme hedeflediğini söyledi. Önder Şahin, sorularımızı şöyle yanıtladı.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

1954 yılında kurulan ve ısıtma, soğutma havalandırma, su arıtma ve basınçlandırma alanlarında faaliyet gösteren Alarko Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1998 yılında, alanında dünyanın lider kuruluşu Carrier ile eşit oranda ortaklığa girdi ve şirketin adı Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.

Alarko Carrier Bakü-Ceyhan boru hattındaki kontrol istasyonlarından Fenerbahçe Stadyumu’na, Kanada Büyükelçiliği’nden Dışişleri Bakanlığı Ek Binası’na, Ankara’nın yeni kongre merkezi olmaya aday Ankara Sheraton Oteli’nin ek binasından Alanya Royal Pergasos Oteli’ne, İstanbul Ramada Plaza’dan İstinye Bay Konakları’na, Tataristan’ın başkenti Kazan’da yapılan Avrupa’nın üçüncü büyük hipodromundan Acıbadem Bursa Hastanesi ve Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kadar geniş bir yelpazede iklimlendirme faaliyetlerini sürdürüyor.

Yıllık üretim ya da ithalat miktarınız, adet ve tutar olarak nedir?

Endüstriyel klima cihazları Carrier teknolojisi ile fabrikamızda üretilirken, bireysel klimaları ithal ediyoruz. Bireysel klima pazarında Carrier, Toshiba, Alarko ve General markaları ile 13 farklı seri, 71 tipten oluşan eksiksiz ürün gamımız ile farklı müşteri kitlelerine hitap ediyoruz.

Isıtma cihazlarımızın büyük bölümünü (kombi, radyatör, brülör, sirkülatör v.b.) ise kendi teknolojimiz ile fabrikalarımızda üretiyoruz. Bazı tamamlayıcı ürünleri ise ithal ediyor veya dış atölyelere ürettiriyoruz. Bireysel ve merkezi ısıtma ürün kategorisinde yer alan ve farklı müşteri kitlelerine hitap eden 20 ürünümüz var. Bu ürünlerimizle bir konutun ısıtma, sıcak su gereksinimini arzu edilen konforla en ideal şekilde temin ediliyor.

Kaç bayi ve servisiniz var?

Tüm Türkiye’de il ve ilçe bazında dağılmış 300’e yakın Alarko Carrier yetkili satıcısı bulunuyor.

Ürünlerinizin fiyatları nedir?

Ürünün kategorisine göre fiyatları değişiklik gösteriyor. Bazı ürünlerimizde farklı müşterilere hitap eden ekonomik, standart ve lüx segmentlerde yer alan ürünlerimiz mevcut. Markası, modeli, teknik özellikleri ve kullanıcıya sağladıkları faydalara göre ürünlerin fiyat aralığı çok geniş. Örneğin kombi fiyatları 850-3 bin YTL, split klima fiyatları ise 540-2 bin 500 YTL arasında değişiyor.

Tüketicilere uyarı ve önerileriniz nelerdir?

Pazardaki firma, ürün ve model sayıları çok arttı. Öncelikle doğru firmayı sonrasında ise doğru ürünü seçmek eskisine göre çok daha önem kazandı. Uzman ve eğitilmiş teknik personelin yapacağı doğru bir keşif sonucu uygun kapasiteli cihaz seçilerek ilk yatırım maliyeti ve isletme giderleri asgariye indirilecektir. Standartlar uygun tesisat ve montajın ürünün sağlıklı çalışmasını ve arzu edilen performansı sağlamasını temin edecektir. Hem alırken ve hem de kullanırken kazanmak isteyen kullanıcı sadece fiyata bakarak değil sahip olma maliyetine göre, yani cihazın ömrü süresince işletme ve bakım maliyetlerini de dikkate alarak karar vermelidir.

Tümünü Temizle
Karşılaştır