Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

Acarlar Sitesi’nde Alarko Yoğuşmalı Kazan Konforu

İstanbul’un seçkin yerleşim alanlarından Sarıyer’deki Acarlar Sitesi ısıtma sistemleri tercihini Alarko Carrier’dan yana yaptı.

İnşa edildiği yıldan bu yana ısıtma amacıyla kömürlü kazan kullanılan sitede, verimi düşük ve çevreye zararlı olan bu sistemden vaz geçilerek Alarko ADKY 5 model yoğuşmalı kazanları tercih edildi. Toplam 58 kazanının kurulumunun yapıldığı Acarlar Sitesi, 230.000 m²’lik alanda, 63 blokta, 871 apartman dairesi ve 34 villadan oluşuyor. Sitede, konutların yanı sıra restoranlar, marketler, okullar ve pek çok mağaza hizmet veriyor.

Her blokta, 125 kW gücündeki kazanların ikili kaskad olarak kurulduğu projede, kullanılan her cihazın kendi pompası ve genleşme tankı bulunuyor. Sisteminde tortu tutucular ve hava ayırıcılar bulunan kazanların ürettiği sıcak su, denge kabında toplanıyor ve buradan dairelere gönderiliyor.

Üstün teknolojisi sayesinde, kazanların hangi sıcaklıkta çalışacağına sistem, havanın durumuna göre otomatik olarak karar veriyor, haftalık saat dilimlerine göre gündüz, gece ve tatil sıcaklıkları önceden programlanabiliyor. Havanın çok soğuk olduğu durumlarda, belirli aralıklarla pompalar otomatik çalıştırılarak tesisat suyunun donması engelleniyor. Hava sıcaklıklarının minimum ve maksimum değerlerini hafızasına alan sistem, kullanıcının ileriye dönük programlama yapabilmesi için veri sağlıyor. Çalışma sürelerini eşit tutacak şekilde, sıralı çalışan cihazların eşit sürede yaşlanması mümkün oluyor, cihazlar aynı anda devreye sokularak en verimli oldukları düşük kapasitelerde çalışma sağlanıyor.

Yüksek emniyet sistemlerine sahip olan Alarko ADKY 5 model yoğuşmalı kazanlarda, gidiş suyu sıcaklığı yükseldiği halde, dönüş suyunda beklenen sıcaklık artışı olmaması durumunda brülör otomatik olarak duruyor, böylece kazanda veya tesisatta herhangi bir nedenle (kireçlenme, kirlilik vs.) ısı transfer edilemiyorsa, kazan suyunun aşırı ısınmasının önüne geçiliyor. Ayrıca dinamik basınç kontrolü kazan pompasının çalışmaması durumunda kazanların kendiliğinden durmasını sağlıyor.

Tümünü Temizle
Karşılaştır