Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

8 Bin Euro’yla Havayı Isıtacak

Alarko Carrier’ın Türkiye distribütörü olduğu Toshiba’nın yeni ürünü Estia ‘havayı ana enerji kaynağı olarak kullanarak’ mevcut ısıtma sistemlerime göre yüzde 50’ye varan oranlarda enerji tasarrufu sağlayacak. Isıtma ve sıcak su için kullanılan ürünün, 12 kilovatsaatlik ısınma için havadan 10 kilovatsaatlik ana enerji kaynağı aldığında, bunu 2 kilovatsaatlik elektrikle besleyerek tasarruf sağladığı ifade edildi.

Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin ısıtma pazarının alternatif enerji kaynaklarına yöneldiğini ifade ederek şunları söyledi; “Yeni trend doğada bulunan ısıyı kullanım alanlarına aktaran sistemler olan ısı pompası kullanmasına yönelik. Yakın gelecekte Türkiye ısıtma pazarında önemli değişiklikler olmasını bekliyoruz.”

İllere göre değişmekle beraber 30-50’ye varan oranlarda tasarrufun sağlandığını ifade eden Şahin, “Tüketici Estia’yla 100 TL’ye ısınma ve sıcak su faturası ödüyorsa doğalgaz kullandığında bu rakam İstanbul’da 144 TL’ye, Antalya’da 198 TL’ye yükseliyor” dedi. İlk yıl için 1000 adet satış yapmayı hedeflediklerini ifade eden Şahin, ürün fiyatının 8 bin euro olduğunu ve iki yıl içinde kendini amorte ettiğini dile getirdi.

Tümünü Temizle
Karşılaştır