Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz.
X
X
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
EN TR
TR
EN
Kombi Kazan Isı Pompası Güneş Kolektörü Brülör Radyatör Isı Gideri Paylaşım Sistemi Yardımcı Ürünler
Bireysel Soğutma Merkezi Soğutma
Dalgıç Pompa Santrifüj Pompa Dalgıç Pompa Motorları Hidrofor Sirkülasyon Pompası
Bina Yönetim Sistemleri Enerji Verimliliği Danışmanlık Hizmetleri Isı Paylaşım Hizmetleri Satış Sonrası Hizmetleri
Yetkili Satıcılar Yetkili Servisler Tüketici Destek E-Ticaret Destek
Genel Bakış Faaliyetler Referanslar İnsan Kaynakları Yatırımcı İlişkileri Medya Kişisel Verilerin Korunması
ANASAYFA
Isıtma
Soğutma
Su Basınçlandırma
Mühendislik Hizmetleri
Destek
Kurumsal
İletişim

‘35 Ülkeye Kombi Yollayıp 218 Milyon $ Ciro Yaptık’

İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren Alarko Carrier, 8-11 Mayıs 2008 tarihleri arasında CNR Expo Center’da düzenlenen ISK-SODEX İSTANBUL 2008 Fuarı’nda 860 metrekarelik standında ısıtma-soğutma alanındaki ürünleri ile kendi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren marketler zinciri Totaline’ı ziyaretçilere tanıtıyor.

ISK Sodex 2006’yı 81 ülkeden 7 bin 230 yabancı profesyonel ziyaretçi gezdiğini belirten Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, "Her sene olduğu gibi bu yıl da bulunduğumuz salona ve standımıza ilginin yüksek olmasını bekliyoruz. Katıldığımız fuarlarda, birçok ülkeden gelen firmalar ile ticari ilişkileri geliştirmek adına önemli adımlar atıyoruz. ISK Sodex 2008 Fuarı’nın da Alarko Carrier için yeni iş bağlantılarının kapılarını açacağına inanıyoruz" dedi.

37 Milyon Dolar İhracat

Şahin, Alarko Carrier’ın son yıllarda yüzde 30-35 büyüme sağladığını belirterek, borsaya açıldıkları 1992’den bu yana sürekli kâr açıkladıklarını ve şimdiye kadar hiç zarar etmediklerini söyledi. Şahin sözlerine şöyle devam etti: "2007 yılında 218 milyon dolarlık bir ciroya ulaştık, ihracatta ciddi bir büyüme kaydettik ve yılı 35 ülkeye 37 milyon dolar ihracat ile kapattık.

Şirketimizin ihracatta başlıca pazarları arasında İngiltere, İspanya, Yunanistan, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Ukranya, Azerbaycan, Gürcistan, Afganistan, Fransa, İtalya, Macaristan, Almanya, Romanya, İrlanda, Slovakya, Suriye, Çin, Hindistan, Şili Lübnan ve Pakistan yer alıyor. Bu yıl boyunca oldukça önemli uluslararası fuarlara katılacağız. Hedefimiz, bu fuarlar ile yeni ticari ilişkiler kurmak, yeni pazarlara açılmak ve ihracat rakamlarımızı artırmak.

‘Hak Ettiğimiz Yerdeyiz’

Türkiye’nin, 2007 yılında Toshiba marka klimaların satışlarının en fazla arttığı ülke olduğunu ve bu nedenle Alarko Carrier’ın, "2007 yılında Toshiba markasında en fazla büyümeyi gösteren ülke" dalında ödüle değer görüldüğünü belirten Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, "Toshiba markasında, ticari klima olarak adlandırılan VRF (Variable Refrigerant Flow) modellerinin satışlarına 2000 yılında başladık. 2004 yılında bireysel (evsel) klimaların da ürün gamımıza katılması ile birlikte kullanıcılara tam seri ürün sunma fırsatını yakaladık. Japonya ve Tayland’da bulunan Toshiba Carrier fabrikalarında son teknolojiler ile üretilen ürünlerimiz kısa sürede pazarda hak ettikleri yeri aldılar. Bu hızlı yükselişte, gerek ürünlerin sahip olduğu ayırıcı özellikler gerekse yaptığımız pazarlama faaliyetlerinin etkisinin büyük olduğunu düşünüyoruz’’ dedi.

Alarko Carrier fuarda, Toshiba VRF klima cihazları, çatı tipi klima, fan coil üniteler, bina otomasyon sistemleri, dalgıç pompalar, hidroforlar, sirkülasyon pompaları, brülörler, çelik ve döküm kazanlar, Atag yoğuşmalı kombiler, Serena, Harmony ve Trendy marka kombiler, radyatör ve banyopanlar, Flair duvar ve salon tipi split klimalar, Carrier salon ve duvar tipi split klimalar, Flair konsol ve kaset tipi kumalar, Carrier kanallı klimalar, Toshiba duvar kaset ve kanallı klimalar ile Toshiba multi duvar tipi klimaları ziyaretçilerle buluşturuyor.

Alarko Carrier Fuar’da ürünlerinin yanı sıra Türkiye’nin ısıtma, soğutma, iklimlendirme, havalandırma, su arıtma/basınçlandırma sektörlerinde ihtiyaç duyulan yedek parçaları, tesisat, montaj, bakım, onarım malzemelerini ve ekipmanlarını toptan ve perakende satan marketler zinciri Totaline’ı da ziyaretçilerle buluşturuyor.

Carrier Corporation’ın bir kuruluşu ve tescilli ticari markası olan Totaline, yüksek kaliteli malzemeyi, en kısa sürede ve en düşük maliyetle sağlamayı ilke edinmiş bir organizasyon. 1984 yılında Amerika’da 7mağaza ile ekonomik hayatına başlayan Totaline, daha sonra Avrupa’da İspanya, İtalya ve Yunanistan’a, Ortadoğu’ya, Mısır ve Arap Yarımadası’na yayıldı. Türkiye’de ise Totaline, ısıtma, soğutma, klima, pompa ve su tesisatı sektörlerini bir araya getiren bir yedek parça tedarik zinciri olarak 2002 yılının ekim ayında, Alarko Carrier organizasyonu çerçevesinde İstanbul-Dudullu’da ilk mağazasını açtı. Aynı dönemde Ankara, İzmir ve Adana’da satış mağazaları ile hizmet ağını genişletti.

Tümünü Temizle
Karşılaştır